Technik usług pocztowych i finansowych kwalifikacje

Technik usług pocztowych i finansowych kwalifikacje

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/219/technik-uslug-pocztowych-i-finansowych-421108-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au66--au67/src-BlogKwalif

Kwalifikacje zawodowe i doświadczenie w pracy na danym stanowisku to dwie bardzo ważne rzeczy, które trzeba umieścić w swoim CV. Dlatego też warto mieć dobre, ale specjalistyczne wykształcenie, które pomoże w znalezieniu ciekawej pracy. Dużo osób interesuje się też zmianą swoich kwalifikacji na lepsze, ponieważ chce rozpocząć pracę w innej firmie, albo też musi zmienić branżę, że względu na redukcję etatów. Najszybszym sposobem na dokonanie takich zmian są kursy. Wbrew pozorom obecnie można znaleźć nie tylko kursy zawodowe, po których otrzymuje się dyplom i zaświadczenie o ukończeniu kursu, ale też kwalifikacyjne kursy zawodowe uczące na technika. W Polsce każda osoba, która chce uzyskać tytuł technika musi zdać państwowy egzamin w OKE. Ale nie trzeba się uczyć 2-5-lat do niego w szkole. Można zrobić kurs internetowy.

Kursy internetowe cieszą się ogromną popularnością, ponieważ są po prostu wygodne. Można uczyć się we własnym domu o wybranej porze. Zatem można bez problemu godzić dodatkową naukę z pracą zarobkową czy też z nauką w trybie dziennym. Jednym z obecnie pożądanych zawodów jest technik usług pocztowych i finansowych, który ma dwie kwalifikacje:

– Świadczenie usług pocztowych, finansowych i kurierskich oraz w zakresie obrotu towarowego (Kurs AU.66, dawniej Kurs A.66),
– Wykonywanie zadań rozdzielczo-ekspedycyjnych w usługach pocztowych i kurierskich (Kurs AU.67, dawniej Kurs A.67).

Na taki kurs można zapisać się w Zespole Szkół KKZ. Podczas kursu można uczyć się na jednej kwalifikacji, albo na obu na raz co daje jeszcze lepsze kwalifikacje i szerszy zakres wiedzy po ukończeniu kursu. Dlaczego akurat warto wybrać Zespół Szkół KKZ? Szkoły KKZ to lider w prowadzeniu tego typu kursów, co poświadcza choćby certyfikat jakości ISO 9001:2015. Jednak co ważniejsze Zespół Szkół KKZ spełnia wymagania MEN i realizuje kursy zgodnie z podstawą programową przypisaną do danego zawodu.

Oznacza to, że na kursie dla technika usług pocztowych będą też do zrobienia praktyki zawodowe. A na samym kursie będziemy uczyć się przez 150 godzin wiedzy ogólnej, 164 godziny dla kwalifikacji AU.66 i przez 130 godzin dla kwalifikacji AU.67. Plus praktyki zawodowe, co daje łącznie 604 godziny nauki! Może wydawać się to dużo, ale pamiętajmy, że jest to kurs online, gdzie sami wybieramy długość i intensywność nauki jednego dnia.

Sami dzielimy sobie czas i możemy jednego dnia zrealizować jeden temat lub nawet kilka kolejnych, jeśli tylko mamy na to ochotę. Dzięki temu szkolenie jest bardziej efektywne. A taki kurs można ukończyć nawet w kilka miesięcy. Co oznacza, że jest to jedna z najszybszych form nauki.