Technik Logistyk zarobki

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/197/technik-logistyk-333107-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au22--au32/src-BlogZarobki

Nie da się ukryć, że osoby z konkretnym technicznym wykształceniem mogą liczyć na więcej ofert pracy, a te z kolei są też lepiej płatne. Wiele mówi się o tym, że technik logistyk zarobki ma na wysokim poziomie. Czy warto uczyć się w tym zawodzie? Zdecydowanie tak, choćby dlatego, że można pracować praktycznie w każdej firmie, ponieważ praca logistyka polega na planowaniu i nadzorowaniu procesów w firmie. Oznacza to, że każde przedsiębiorstwo handlowe czy usługowe może zatrudniać logistyka. Wbrew pozorom nie jest to zawód ograniczony tylko do pracy w firmach spedycyjnych, choć tutaj logistycy też są poszukiwani.

Technik logistyk może liczyć na zarobki na poziomie powyżej minimalnej krajowej. Średnia pensja osoby na tym stanowisku wynosi 2830 złotych netto (czyli na rękę) miesięcznie. Są też osoby zarabiające nawet powyżej kwoty 3410 złotych miesięcznie na rękę. Zatem zdecydowanie jest to dobrze opłacany zawód. Ale jak go zdobyć? Czy możliwe jest przekwalifikowanie się, czy trzeba iść do szkoły i zaczynać naukę od zera?

Obecnie oferowane są kwalifikacyjne kursy zawodowe technika logistyka w zakresie obsługa magazynów (AU.22) lub organizacja transportu (AU.32). Można też uczyć się obu specjalności na raz i zdać egzamin państwowy z uzyskaniem uprawnień Kurs AU.22 i Kurs AU.32, dawniej Kurs A.30, Kurs A.31, Kurs A.32. Gdzie można zrobić kurs technika logistyka?

Najlepiej zaufać renomowanej placówce. Zespół Szkół KKZ oferuje kursy kwalifikacyjne na technika logistyka w formie e-learningowej. Oznacza to, że można uczyć się po prostu przez Internet, a mimo to nabyć tyle samo wiedzy co podczas nauki w trybie stacjonarnym. Dlaczego mamy taką pewność? Ponieważ Szkoły KKZ spełniają wymogi Ministerstwa Edukacji Narodowej. Można więc powiedzieć, że to MEN jest gwarantem, że nauka podczas kursu będzie na wysokim poziomie, a każdy kursant dowie się jak być świetnym logistykiem. Warto też wiedzieć, że KKZ posiada certyfikat ISO 9001:2015 co także świadczy o wysokiej jakości usług tej jednostki.

Po ukończeniu kursu otrzymuje się stosowne dokumenty poświadczające nabycie wiedzy, które są wydawane na wzorach zgodnych z rozporządzeniem MEN. A zatem takie dokumenty będą najlepszym poświadczeniem zdobytej przez nas wiedzy, jakie tylko jest możliwe do zdobycia w Polsce.

Można się jednak zastanawiać czy taki kurs jest wystarczający, aby zdobyć wiedzę. Oczywiście w szkole policealnej nauka na technika logistyki trwa 2 lata, ale trzeba wziąć pod uwagę, że są to co 2-3 weekend w miesiącu, w czasie trwania roku szkolnego. Dlatego trwa to tak długo. Ucząc się przez e-learning sami wybieramy ile czasu dziennie czy tygodniowo chcemy poświęcić, a więc to my decydujemy czy będziemy się uczyć pół roku czy dwa lata. Natomiast program nauczania będzie ten sam i w przypadku Szkół KKZ jest on zaakceptowany przez MEN. A zatem nie ma obaw, że jakaś część programu nauczania nas ominie tylko ze względu na internetową formę kursu.