Kurs technik archiwista AU.63 i AU.64 Wrocław

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/233/technik-archiwista-441403-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au63-au64/src-BlogWrocław

W dobie komputerów i cyfryzacji chciałoby się pomyśleć, że zawód archiwisty nie jest już potrzebny. A jednak jest zgoła inaczej. Urzędy państwowe, wojewódzkie, gminne, a także zakłady pracy nadal produkują duże ilości dokumentów. Należy je przechowywać, aby w przyszłości mogły posłużyć innym. Zawód archiwisty to nie tylko porządkowanie dokumentów, ale także konieczność poznania przepisów wobec których odpowiednio działa archiwum. Wydzielenie dokumentacji o wartości historycznej i wiecznym okresie przechowywania, czyli tzw. akta kategorii A powodują wiele emocji, a w samej branży uznawane są jako najbardziej cenne. Tworzenie teczek akt, przechowywanie w archiwum zasobów i ewidencjonowanie ich, co pozwoli na stworzenie informatycznej bazy danych dopiero w naszym kraju postępuje.

Ciężar gatunkowy wykonywania tego zawodu jest doskonale znany Zespołowi Szkół KKZ, który postanowił wspomóc wszelkie instytucje, które poszukują lub w najbliższej przyszłości będą potrzebować techników archiwistów. Po wielu naradach, pracy zespołowej wielu wybitnych specjalistów została stworzona nowa platforma edukacyjna. W ten sposób powstał internetowy kurs technika archiwisty wobec obowiązującej podstawy programowej Kurs AU.63 i Kurs AU.64. Wykorzystywanie metod e-learningu zaproponowane przez Szkoły KKZ to maksimum korzyści. Bez wychodzenia z domu, o dowolnej porze, można zasiąść do nauki. Programiści stanęli na wysokości zadania, co sprawia, że platforma edukacyjna jest niezwykle intuicyjna, a materiały ułożone w jednostki tematyczne są opatrzone przyjazną grafiką. Nikogo ta trafność w potrzeby specjalnie nie dziwi, ponieważ w Polsce dobrze znaną instytucją oświatową jest Zespół Szkół KKZ. To jednostki, które posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty ISO i na tym poziomie świadczą swoje usługi. Posiadają uprawnienia szkół publicznych, a dodatkowo zrównują poziom zajęć prowadzonych stacjonarnie, do tych które odbywają się przed ekranem komputera. Dzięki czemu, wszystkie osoby, które nie zdołały się zapisać na niedawno odbywający się kurs technika archiwisty we Wrocławiu mogli teraz zalogować się do platformy i nie w dwa lata, a w kilka miesięcy uzyskać tytuł zawodowy.

Nie da się ukryć, że oszczędność czasu i pieniędzy przyciąga, ale internetowy kurs archiwisty spełnia wszystkie normy, które w oczach pracodawców sprawiają, że nauka w trybie zdalnym jest tak samo wartościowa dla nich, jak kursy odbywające się w ośrodkach stacjonarnych. Szkoły KKZ wpisane do rejestru instytucji szkoleniowych odniosły w ten sposób kolejne sukcesy. Nic nie zapowiada ich rychłego końca. E-learning w Polsce zaczyna być coraz bardziej popularny.