Kurs technik mechanik MG.17, MG.19, MG.20 i MG.44 Wrocław

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/216/technik-mechanik-311504-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-mg17--mg19--mg20--mg44/src-BlogWrocław

Szukając dobrego, praktycznego, ale i rozwojowego zawodu warto postawić na zawód techniczny. Obecnie kariera technika konkretnej specjalizacji nie ogranicza się do stanowisk fizycznych. Wiele osób z takim wykształceniem pracuje też na stanowiskach kierowniczych, czy nawet wyższych. A z drugiej strony zawód technika można uzyskać szybko i efektywnie. Wystarczy na przykład kurs przygotowujący do zdania egzaminu przed OKE i już mamy tytuł technika danej kwalifikacji.

Jednak oczywiście i tu są kwalifikacje bardziej pożądane od innych. Co wybrać? Wielu mężczyzn interesuje się zwłaszcza zawodem technika mechanika. Jednak i tu można znaleźć także specjalizacje, które będą interesujące dla kobiet np. organizacja i nadzorowanie produkcji maszyn i urządzeń. Pod samym tytułem technika mechanika kryją się aż cztery specjalizacje.

Taki kurs technik mechanik Kurs MG.17, Kurs MG.19, Kurs MG.20 i Kurs MG.44 odbywał się we Wrocławiu pod koniec zeszłego roku. Ale jeśli ktoś jest zainteresowany tym zawodem to nie musi czekać do kolejnej edycji, ponieważ w Zespole Szkół KKZ można uczyć się na kursie online. Na tego typu kurs technik mechanik MG.17, MG.19, MG.20 i MG.44 (dawniej Kurs M.17, Kurs M.19, Kurs M.20, Kurs M.44) można zapisać się w każdej chwili, ponieważ nauka przez platformę e-learningową jest tak naprawdę nauczaniem indywidualnym. Można je więc rozpocząć zaraz po tym, kiedy zapiszemy się na kurs.

Zapisać się można na jedną lub dwie kwalifikacje z dostępnych poniżej:

– montaż i obsługa maszyn i urządzeń (MG.17, dawniej M.17), lub użytkowanie obrabiarek skrawających (MG.19, dawniej M.19), lub wykonywanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń lub narzędzi (MG.20, dawniej M.20);

– organizacja i nadzorowanie procesów produkcji maszyn i urządzeń (MG.44, dawniej M.44).

Można więc równolegle na przykład zdobywać kwalifikacje jako monter i w organizacji procesów produkcji. Oznacza to, że podczas jednego kursu zdobędziemy aż dwa zawody. Oczywiście można wybrać też jeden, który nas najbardziej interesuje.

Zespół Szkół KKZ spełnia wymagania Ministra Edukacji Narodowej i program kursu online jest zgodny z wymogami podstawy programowej. Jednak, ponieważ kurs realizowany jest internetowo to jego uczestnik ustala sam, ile czasu poświęci na naukę, a więc można kurs skończyć w kilka miesięcy. Jest to rozwiązanie lepsze w stosunku do 2-letnich szkół policealnych, gdzie nauka dla techników rozłożona jest na równe 2 lata czy chcemy się tyle uczyć czy nie. Dlatego kursy od Szkół KKZ cieszą się większą popularnością, ponieważ można się uczyć w swoim tempie. A do tego jakość kursów poświadcza uzyskany przez Zespół Szkół KKZ certyfikat ISO 9001:2015. Spełnianie wymagań MEN i certyfikat jakości to naprawdę bardzo dobra rekomendacja!