Kurs piekarz TG.03 (dawniej T.3)

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/248/piekarz-751204-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-tg03/src-BlogPiekarz

Jest wiele zawodów, które wydają się być proste i nie potrzebują specjalnych kwalifikacji. Ale tak nie jest. Nawet tak powszechny zawód jak piekarz wymaga posiadania szeregu umiejętności, predyspozycji do jego wykonywania czy wreszcie doświadczenia i fachowej wiedzy. Dlatego też piekarnie czy duże zakłady produkujące żywność coraz częściej zatrudniają tylko piekarzy z udokumentowanymi kwalifikacjami zawodowymi. Dzięki temu przedsiębiorstwa mają pewność, że od razu zatrudnią osobę, której nie trzeba przeszkalać do zawodu. A co na tym zyska piekarz? Wyższą pensję, ponieważ bardziej wykwalifikowane osoby, są lepiej wynagradzane. Oprócz tego może przebierać w ofertach pracy i mając kwalifikacje zawodowe w tej dziedzinie awansować na wyższe stanowisko.

Jak zostać piekarzem? Obecnie wystarczy zapisać się na kurs piekarz TG.03 (dawniej T.3) na przykład w Zespole Szkół KKZ. Jest to kurs internetowy, a więc przystąpić do niego może każda osoba, która jest pełnoletnia i ukończyła co najmniej szkołę podstawową. Dzięki kursom online można bardzo szybko zdobyć nowy zawód. Ponadto można uczyć się na kursie o dowolnej porze, a zatem nie przeszkadza on w pracy zawodowej, czy nauce w innych szkołach. Ale można mieć wątpliwości czy taki kurs wystarczy, aby mieć kwalifikacje zawodowe, które potencjalny pracodawca uzna?

Zespół Szkół KKZ spełnia wymagania Ministra Edukacji Narodowej, a więc jest to placówka oświatowa, która kształci zgodnie z wymaganiami ustawowymi oraz program kursów jest zgodny z podstawą programową dla danego zawodu. W tym wypadku dla zawodu piekarza ze specjalizacją Kurs TG.03 (dawniej Kurs T.3), czyli produkcja wyrobów piekarskich. Po ukończeniu kursu otrzymamy stosowny dokument potwierdzający kwalifikacje, który będzie zgodny z dokumentacją wystawianą przez placówki oświatowe, będące pod nadzorem MEN. Warto też zauważyć, że sam Zespół Szkół KKZ ma jeszcze certyfikat ISO 9001:2015, który potwierdza wysoką jakość usług tej jednostki.

Dlatego można powiedzieć, że nawet internetowy kurs, ale realizowany przez tak dobrze znaną i sprawdzoną przez MEN jednostkę, jak Zespół Szkół KKZ będzie odpowiedni do nabycia kwalifikacji zawodowych. A gdzie można podjąć pracę z kwalifikacjami piekarza TG.03? Oczywiście przy wytwarzaniu pieczywa albo w cukierniach. Jednak mogą to być również firmy zajmujące się produkcją składników, wykorzystywanych w piekarnictwie czy nawet praca w kontroli takiej produkcji. Zawsze też można założyć własną firmę, jeśli marzy nam się posiadanie własnej piekarni. Wbrew pozorom jest bardzo dużo możliwości pracy, na różnych stanowiskach, mając ten zawód.