Piekarz zarobki

Piekarz zarobki

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/248/piekarz-751204-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-tg03/src-BlogZarobki

Decydując się na naukę w jakimś zawodzie część osób bierze pod uwagę możliwości zatrudnienia po jej ukończeniu, a także wysokość zarobków. Oczywiście są też osoby, które decydują się na zdobycie kwalifikacji zawodowych w wybranym fachu, ponieważ od lat marzą o takiej pracy i po prostu chcą pracować wykonując swoje hobby profesjonalnie. Zawsze są jednak zawody, które jeszcze przez wiele lat będą potrzebne na rynku, a do tego są dobrze płatne. Jednym z nich jest praca piekarza. Choć wiele osób pewnie by nie pomyślało o zdobyciu kwalifikacji w tym zawodzie ze względu na opłacalność. Nie da się też ukryć, że wielu piekarzy musi zaczynać pracę w środku nocy, co wymaga przyzwyczajenia do takiej stylu życia. Ale czy zarobki to wynagradzają?

Zdecydowanie tak, ponieważ piekarz zarobki osiąga na średnim poziomie 2910 złotych brutto miesięcznie, ale nawet co czwarty otrzymuje powyżej 3570 złotych miesięcznie. A do tego warto pamiętać, że mając fachowe wykształcenie można też otworzyć własną działalność gospodarczą czy wyjechać do pracy za granicę, gdzie zarobki dla specjalistów i osób z konkretnym zawodem są wyższe. Co zrobić, jeśli interesuje nas praca w tym zawodzie?

Wcale nie trzeba zapisywać się do technikum gastronomicznego czy na uczelnię wyższą o profilu technologii żywienia. Obecnie wystarczy zrobić kurs zawodowy, aby uzyskać potrzebne kompetencje, ale też wiedzę, która przyda się podczas takiej pracy. Kursy można realizować dodatkowo do już rozpoczętej nauki w szkole czy na uczelni wyższej, a nawet są odpowiednie, dla osób której już pracują i chcą zdobyć nowy zawód.

Jaki kurs wybrać? Zespół Szkół KKZ organizuje kurs dla piekarzy ze specjalizacją Kurs TG.03 (dawniej Kurs T.3), czyli produkcja wyrobów piekarskich. Każdy może zapisać się na ten kurs, ponieważ jest to kurs internetowy. Wbrew pozorom takie kursy też muszą spełniać określone w Rozporządzeniu MEN wymagania. Na szczęście Zespół Szkół KKZ spełnia wymagania MEN, a same kursy realizują podstawę programową dla zawodu piekarza. A zatem kurs będzie tak samo wartościowy jak nauka w stacjonarnych szkołach. Oprócz tego Szkoły KKZ mogą pochwalić się uzyskanym certyfikatem ISO 9001:2015, co także poświadcza, że realizowane kursy są wysokiej jakości.

Zapisanie się na kwalifikacyjny kurs zawodowy dla piekarzy to najszybsza droga do uzyskania tych kwalifikacji. Kurs Szkół KKZ to 652 godziny nauki. A zatem można go skończyć w dwa, trzy miesiące. A do tego uczenie się online jest bardzo wygodne, ponieważ sami decydujemy ile czasu dziennie czy tygodniowo poświęcimy na naukę. Co także przekłada się na efektywność szkolenia.