Kurs piekarz TG.03 Wrocław

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/248/piekarz-751204-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-tg03/src-BlogWrocław

Kursy zawodowe to sposób na bardzo szybkie uzyskanie kwalifikacji w nowym zawodzie, albo podniesienie ich w już wykonywanej pracy. Obecnie wiele kursów daje takie sam kwalifikacje jak 2-letnie szkoły policealne czy nawet technika stacjonarne, w których trzeba uczyć się przez wiele lat. Natomiast same kursy trwają maksymalnie kilka miesięcy, a zatem jest to naprawdę duża oszczędność czasu. Dlaczego tak się dzieje? Otóż kursy mimo, że realizują podstawę programową MEN, to układane są w taki sposób, aby uczyć się na nich tylko zawodu. W wypadku kursów Zespołu Szkół KKZ jest też możliwość realizować je przez Internet, a więc można uczyć się non stop, bez tygodniowych czy miesięcznych przerw między zajęciami w szkole zaocznej. Co też skraca czas nauki. A ponadto nie trzeba nawet wychodzić z domu.

Osoby, które interesował kurs piekarz TG.03 we Wrocławiu, a nie mogły wziąć w nim udziału pod koniec zeszłego roku, teraz mogą zapisać się na kurs internetowy. Na kursie online można nauczyć się tego samego, co podczas kursu organizowanego we Wrocławiu. Zespół Szkół KKZ spełnia wymagania MEN, a same kursy internetowe też są metodą nauki zgodną z wymaganiami Ministra Edukacji Narodowej. Kurs dla piekarza obejmuje naukę specjalizacji Kurs TG.03 (dawniej Kurs T.3) czyli produkcja wyrobów piekarskich. Czego można się na nim nauczyć?

Do zadań piekarza należy nie tylko samo zagniatanie ciasta na pieczywo. Piekarz przede wszystkim musi bardzo dobrze znać produkty, które są potrzebne do różnego rodzaju wypieków, czyli rodzaje mąk, a nawet ziaren, czy też wiedzieć jak zrobić zakwas lub rozpoznać, że ten będzie odpowiedni do wypieku chleba. Oprócz tego piekarz musi umieć upiec wiele różnych rodzajów pieczywa, ciast czy specjalnych wypieków regionalnych. Oprócz samej pracy związanej z wypieki, potrzebne są też umiejętności planowania pracy. A co za tym idzie także planowanie produkcji i materiałów, które są potrzebne do wypieków. Potrzebne jest też umiejętne planowanie dystrybucji, ponieważ wiele piekarni obsługuje wszystkie pobliskie sklepy czy nawet duże markety.

Dlatego właśnie wiele piekarni czy firm z branży spożywczej szuka piekarzy, posiadających kwalifikacje zawodowe w tym kierunku. Zespół Szkół KKZ posiada nawet certyfikat ISO 9001:2015, który potwierdza, że jest to naprawdę dobra placówka oświatowa, a wystawiane przez nią dokumenty są zgodne ze wzorami MEN. A zatem kończąc kurs tutaj można otrzymać nie tylko w krótkim czasie bardzo fachową wiedzę, ale i zaświadczenie o zdobyciu kwalifikacji zawodowych, które będzie wiarygodne dla każdego pracodawcy. Takie dokumenty będą też wiarygodne w innych krajach UE.