Piekarz kwalifikacje

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/248/piekarz-751204-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-tg03/src-BlogKwalif

Aby pracować w danym zawodzie trzeba mieć przede wszystkim wiedzę do jego poprawnego wykonywania. Najczęściej pracodawca sprawdza wiedzę po prostu patrząc na dokumenty potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Dobrze jest też mieć doświadczenie lub choćby praktyki zawodowe wpisane w życiorys. Z pewnością pomaga to szybciej zdobyć zatrudnienie. Oczywiście część osób nie pracuje w wyuczonym zawodzie. Ale czy to znaczy, że i my bez kwalifikacji dostaniemy pracę, którą chcemy?

To zależy. W niektórych zawodach, jak na przykład piekarz czy cukiernik trzeba mieć fachową wiedzę. Nie wystarczy, że potrafimy upiec ciasto czy chleb w domu. Trzeba znać się na rodzajach mąk, zakwasu, drożdży, na wyliczaniu stanu zapasów magazynowych i bieżącej produkcji. Oznacza to, że jeśli interesuje nas praca w piekarni albo otworzenie swojej własnej, to najpierw trzeba zdobyć kwalifikacje zawodowe.

Piekarz kwalifikacje może uzyskać podczas kwalifikacyjnego kursu zawodowego. Tego rodzaju kursy organizuje między innymi Zespół Szkół KKZ. Podczas kursu można uczyć się kwalifikacji produkcja wyrobów piekarskich Kurs TG.03 (dawniej Kurs T.3). Warto zauważyć, że Szkoły KKZ specjalizują się w organizowaniu kursów online. Także kurs dla piekarzy jest prowadzony przez platformę e-learningową. Czy to coś zmienia odnośnie wagi kwalifikacji zawodowych? Nie, ponieważ taka metoda nauki też jest dopuszczona wedle Rozporządzenia MEN z 13 marca 2017 roku. A zatem w Szkołach KKZ, które spełniają wymagania stawiane placówkom oświatowym, nauka na kursie internetowym jest równie ważna i skuteczna, jak w trybie stacjonarnym. Zespół Szkół KKZ posiada certyfikat jakości ISO 9001:2015, co również jest wyznacznikiem jak wysokiej jakości kursy są tu organizowane.

Podczas kwalifikacyjnego kursu zawodowego dla piekarzy nauka obejmuje 652 godziny. Ponieważ kurs realizuje się indywidualnie, można dowolnie rozłożyć sobie naukę. Wiele osób ukończyło taki kurs w dwa, trzy miesiące, ale można uczyć się dłużej, jeśli nie mamy możliwość uczyć się po kilka godzin dziennie, albo też po prostu wolimy uczyć się raz w tygodniu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie i dlatego też na kurs zapisują się osoby pracujące zawodowo, bo aby się uczyć nowego zawodu nie muszą brać wolnego czy zmieniać grafiku. Jest to też wygodne rozwiązanie, jeśli po prostu lubimy uczyć się sami i w swoim tempie. Nie trzeba dopasowywać szybkości nauki do całej grupy, a zatem jest to bardziej efektywne dla nas. Sporo osób decyduje się na kursy online, ponieważ dają one taką samą wiedzę jak nauka stacjonarnie, ale nie trzeba dostosowywać się do narzuconego z góry grafiku czy po prostu unika się kosztów dojazdu do innego miejsca.