Kurs stolarz AU.15 (dawniej A.13)

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/256/stolarz-752205-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au15/src-BlogStolarz

Zawód stolarza, to jeden z najstarszych i chyba najbardziej znanych rzemieślniczych fachów w Polsce. Umiejętności niezbędne do wykonywania tego typu prac można nabyć poprzez przyuczenie, na kursach, w technikach oraz szkołach zawodowych czy rzemiosł drzewnych. Jednak najważniejsze w przypadku edukacji przyszłego stolarze jest sfera praktyczna, której od samego początku nie należy zaniedbywać. Jeszcze inne szkoły edukują do zawodu stolarza pod kątem artystycznym, projektowania nietypowych elementów mebli z drewna. Należy nabyć przede wszystkim wiedzę na temat rodzaju drewna i ich właściwości fizycznych, renowacji wyrobów stolarskich, rodzaju i obsługi maszyn stolarskich, tworzenia rysunków technicznych czy rozeznania na temat rodzaju i właściwości używanych substancji chemicznych.

Ten piękny zawód cierpi w naszym kraju na niedostatek. Pracowników jest zbyt mało, a są takie dni, kiedy to zapotrzebowanie na dobrze wyszkolonych stolarzy nie zostaje zaspokojone. Stąd też Szkoły KKZ postanowiły ruszyć z nowym projektem i stworzyć internetowy kurs stolarza. Cały program nauki zdalnej jest w pełni legalny i dotyczy najnowszej podstawy programowej, czyli Kurs AU.15, która dawniej była określana jako Kurs A.13. Poza tym Zespół Szkół KKZ świadczy w tej kwestii najwyższy standard wartości edukacyjnych, na których dowód przyznano placówce certyfikat ISO. Internetowy kurs stolarza jest organizowany niskim kosztem, który musi opłacić potencjalny kursant. Przystępność tego rozwiązania może szokować, ale już niedługo, może być to jedyna forma efektywnej nauki. Przyszli stolarze w Polsce mogą być rozchwytywani, jeśli dodatkowo będą potrafić wykonywać małe prace remontowe. Wykorzystywanie metod e-learningu to niesamowicie opłacalna inwestycja dla kursanta. Nie musi on przychodzić do salonu samochodowego, może cały wykład oglądać lub powtórzyć z perspektywy ekranu monitora najważniejsze kwestie do zapisania.

Nauka to potęgi klucz, nieustanny rozwój może okazać się niezwykle przydatny. Z bardzo dobrych źródeł wiadomo, że wiele osób rezygnuje ze swojej dotychczasowy etykiety technika i to dla nich niegdyś problem. Działania Szkoły KKZ są cenione bardzo poważnie przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Poza tym renoma wspomnianej jednostki szkoleniowej może okazać się przydatna. Efektem pierwszy zakończonych internetowych kursów tapicera jest bardzo wysoki stopień zdawalności praktyk zawodowych, które można wykonywać w tym samym czasie szkolenie odbywające się w trybie zdalnym. To jak za kilka lat będzie wyglądał biznes stolarski w Polsce dowiemy się niebawem, ale wdzięczność będzie trzeba okazać Zespołowi Szkół KKZ.