Kurs tapicer AU.12 Wrocław

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/284/tapicer-753402-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au12/src-BlogWrocław

Odpowiednie kwalifikacje zawodowe, to podstawowy wymóg, który stawiany jest przed osobami wykazującymi zainteresowanie podjęciem zatrudnienia w zawodzie tapicera. Wiedza teoretyczna, to jedna strona medalu, druga, to oczywiście praktyczna część, która pozwoli na kunszt wykonywania wyrobów tapicerskich. Alternatywnym rozwiązaniem jest podjęcie praktyk w zakładzie tapicerskim i tam przyuczanie się do zawodu. Ponadprzeciętne zdolności manualne, zmysł estetyczny oraz cierpliwości, to cechy, które mogą okazać się niezwykle przydatne dla przyszłego tapicera. Sprawność układu kostno-stawowego, posiadanie zmysłu równowagi i układu mięśniowego również jest niezwykle istotne. Jedynym przeciwwskazaniem jest skaza atopowa, co oznacza wrodzone alergiczne zapalenie skóry.

To wszystko pod uwagę bierze Zespół Szkół KKZ, czyli jednostek oświatowych, które funkcjonują na tych samych uprawnieniach co szkoły publiczne. Instytucji tej udało się zebrać czołowych specjalistów w branży tapicerskiej i podjąć działania mające na celu utworzenie nowej, odświeżonej formy nauczania do tego zawodu. Efekt okazał się oszałamiający, mianowicie zrodził się pomysł na utworzenie internetowego kursu tapicera, który jest zgodny z kwalifikacjami Kurs AU.12. Z ulgą odetchnęli ci wszyscy, którzy byli chętni na rozpoczęcie nauki w trybie stacjonarnym, lecz nie zdążyli zapisać się na szkolenia organizowane w styczniu we Wrocławiu. W przypadku kursu online nie trzeba martwić się o brak miejsc. W tej formie najważniejsze jest posiadanie własnego sprzętu i łącza internetowego. Nauka odbywa się zdalnie, z dowolnego miejsca, o dowolnej porze. W tak komfortowych warunkach wiedza jest przyswajana w szybszy sposób, edukacja jest bardziej efektywna. Poza tym cały kurs kończy się egzaminem zawodowym, którego zdanie pozwala na zdobycie dokumentów drukowanych na identycznych szablonach MEN, co w przypadku zajęć stacjonarnych. Projekt Zespołu Szkół KKZ został w pełni poparty przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, gdyż cała usługa świadczona jest zgodnie z certyfikatem ISO.

Chętnych na szkolenia internetowe przyuczające do zawodu tapicera nie brakuje. Spokojnie, serwer nie zawiesi się, jest przyzwyczajony na duże obciążenia. Z kolei zespół Szkół KKZ nie należy w ogóle traktować jako firmę, lecz zrzeszone jednostki oświatowe, które mają na celu wykształcić jak najwięcej młodych osób, ale też nie tylko. Brak deadline’u, który zawsze wywierał duży stres na uczestnikach szkoleń, w przypadku online szkolenia nie ma racji bytu. Każdy kursant może się uczyć tylko wtedy, kiedy tak naprawdę może. To od jego dyspozycyjności i umiejętności zależy, kiedy ukończy całość edukacji. Z pewnością można wszystko zaliczyć jeszcze przed upływem kilku miesięcy czy nawet tygodni. Warto w to zainwestować, gdyż opłata za kursy online jest o wiele niższa porównując do kursów stacjonarnych.