Tapicer kwalifikacje

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/284/tapicer-753402-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au12/src-BlogKwalif

Czy praca tapicera jest bardzo wymagająca? Trudno to jednoznacznie stwierdzić, z pewnością do tego zajęcia nie mogą podchodzić osoby, które nie mają cierpliwości oraz zmysłu estetycznego. Praktyczny zakres posiadanych kompetencji musi być dość szeroki, gdyż w jego skład wchodzi tapicerowanie mebli, co jest podstawowym zadaniem osoby na stanowisku tapicera. Doświadczeni rzemieślnicy zajmują się także ich renowacją, zwłaszcza tych określanych jako zabytkowe. Należy też pamiętać, że do obowiązków tapicera należy odnawianie elementów do mebli. Zajęciem dla tapicera jest także tapicerowanie wnętrz samochodów, wykonywanie mebli, wykańczanie przedmiotów dekoracyjnych oraz drobne usług takie jak wygłuszanie drzwi, obciąganie guzików czy układanie wykładzin dywanowych.

Szeroki zakres czynności, jakie często musi wykonać tapicer wymaga odpowiedniego szkolenia. Z tego też względu Zespół Szkół KKZ wprowadził na polski rynek pracy nową metodę nauczania. Mianowicie chodzi o internetowy kurs tapicera, który zgodny jest z najnowszą podstawą programową, tj. Kurs AU.12, czyli wykonywanie wyrobów tapicerowanych, co dawniej było oznaczone sygnaturą Kurs A.10. Nie da się ukryć, że ten nowy, innowacyjny pomysł przyjął się w naszym kraju błyskawicznie. Wiele osób postanowiło wykorzystać swój własny sprzęt komputerowy do nauki i bez wychodzenia z domu, o dowolnej porze dnia są w stanie zgłębiać tajniki pracy tapicera. Nie ma co się dziwić, że Ministerstwo Edukacji Narodowej praktycznie od samego początku zaczęło pochwalać tę inicjatywę, gdyż sama usługa świadczona jest na podstawie certyfikatu ISO. Szkoły KKZ to nie firma, a instytucje oświatowe, które działają na tych samych uprawnieniach, co szkoły publiczne. Poza tym wspomniane jednostki edukacyjne świadczące usługę przez Internet są wpisane do rejestru instytucji szkoleniowych, co pozwala na skorzystanie z dofinansowania po złożeniu wniosku w Urzędzie Pracy.

Bez wychodzenia z domu, bez rezerwacji pokoju hotelowego, wyżywienia w pobliskich stołówkach czy też dojazdu, który wiąże się z wydatkiem na benzynę, teraz praktycznie każdy będzie mógł rozpocząć naukę w celu zmiany swojego życia zawodowego. Kurs online tapicera to świetna okazja na zdobycie opłacalnego i bardzo ciekawego zawodu. Należy też zaznaczyć, iż dokumenty świadczące o uzyskanych kwalifikacjach są drukowane na tych samych wzorach, co w przypadku szkoleń stacjonarnych. Pracodawcy chętnie spoglądają na osoby, które wykorzystały Internet do zwiększenia swoich umiejętności. To bardzo często efekt podziwu, że za wszelką cenę kandydat na stanowisko tapicera poświęcał dodatkowy czas, aby uzyskać niezbędne dokumenty. Polskich tapicerów wkrótce będzie znacznie więcej.