Tapicer zarobki

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/284/tapicer-753402-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au12/src-BlogZarobki

Tapicer to zawód, który należy do grupy o charakterze rzemieślniczym. To osoba, która trudni się tapicerowaniem, tj. pokrywaniem tkaniną wszelkiego rodzaju mebli, które służą do siedzenia lub spania. Doświadczona osoba o takim wykształceniu zarabia odpowiednio dużo, a często jest to do kilku tysięcy złotych miesięczne. Dlaczego zarabia miesięczne aż tyle? Potrafi wykonać, zaprojektować tapicerowane części mebli oraz kompletów, części wyposażenia środków transportowych, jak np. siedzenia samochodowe, sprzętu sportowego, czyli wszelkiego rodzaju piłki czy urządzenia treningowe. Podobnie jest w przypadku tapicerskich prac dekoracyjnych, które dotyczą urządzania wnętrz mieszkalnych, jak np. wyciszanie drzwi, obijanie ścian czy upinanie i mocowanie firan, kotar. Poza tym tapicer potrafi również naprawić uszkodzenia zużytych tapicerowanych elementów mebli czy też sprzętów. Także powinien poradzić sobie z ich wadliwą konstrukcją.

Te i wiele innych umiejętności jest wymaganych od tapicera na obecnym rynku pracy. W Polsce cierpimy na deficyt tego typu specjalistów, stąd też Zespół Szkół KKZ postanowił wziąć sprawę w swoje ręce i zmienić stan faktyczny. Z tego też powodu zatrudniono wielu specjalistów, którzy przez kilka miesięcy gorączkowo debatowali nad najlepszym rozwiązaniem. Wybór padł na całkowicie innowacyjne rozwiązanie, jakim był internetowy kurs tapicera. To możliwość chłonięcia wiedzy na temat tego zawodu za pośrednictwem własnego komputera i Internetu. Niespotykana jak dotąd wygoda, komfort, którego mogą pozazdrościć kursanci uczęszczający na zajęcia odbywające się w stacjonarnych ośrodkach szkoleniowych. Wszystkie potrzebne do zdania egzaminu zawodowego materiały znajdują się w jednym miejscu, a mianowicie platformie edukacyjnej, która została wykonana przez wysokiej klasy programistów. Zadbali oni o bardzo przyjazny wygląd, który sprzyja dłuższej nauce. Brak konieczności dojazdu do ośrodka, poszukiwania dobrze przyrządzającej posiłki stołówki oraz noclegu w dobrym pokoju hotelowym, internetowy kurs tapicera nie zmusza nikogo do zamartwiania się o organizacyjne kwestie. O każdej porze dnia i nocy można zasiąść do komputera i poświęcić trochę czasu na wnikliwą naukę.

Warto jeszcze raz wspomnieć o Zespole Szkół KKZ. To zbiór jednostek oświatowych, które nie tworzą w żaden sposób jednej organizacji. Są po to, aby zapewnić rozwój, wykształcenie wielu młodym ludziom. Swoje usługi świadczą w tej kwestii wobec certyfikatu ISO. Pracodawcy w żaden sposób nie uważają, że nauka przez Internet jest pójściem na łatwiznę. To często jedyna możliwość dla osób, które nie mogą zawiesić swoich dotychczasowych obowiązków i całkowicie oddać się swojemu rozwojowi zawodowemu. Online szkolenie do zawodu tapicera, to dobry wybór dla osób, które chcą otrzymać pewną pracę i satysfakcjonujące warunki dotyczące wynagrodzenia.