Ślusarz kwalifikacje

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/260/slusarz-722204-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-mg20/src-BlogKwalif

W każdym zawodzie warto uzyskać dyplom potwierdzający kwalifikacje. Wiele przedsiębiorstw obecnie zatrudnia głównie specjalistów lub osoby z kwalifikacjami zawodowymi. Oczywiście osoby z wykształceniem ogólnokształcącym też mogą znaleźć dużo ofert pracy, ale to specjaliści są najczęściej poszukiwani. Zwłaszcza w zawodach z grupy rzemieślniczej. Jednym z nim jest ślusarz. Osoby z takim zawodem nie zajmują się tylko dorabianiem kluczy i naprawianiem zamków. Wykonują wiele innych prac, a nawet mogą wykonywać przedmioty dekoracyjne i sprzedawać je jako rękodzieło.

Jednak podstawową kwalifikacją dla ślusarza jest wykonywanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń i narzędzi Kurs MG.20 (dawniej Kurs M.20). Obecnie ślusarz kwalifikacje zawodowe może zdobyć na kilka sposobów. Jednak najszybszym, a jednocześnie bardzo dobrym, jest ukończenie kwalifikacyjnego kursu zawodowego ślusarza. Takie kursy organizuje Zespół Szkół KKZ.

Dlaczego ten kurs jest najlepszy? Przede wszystkim organizator, czyli Zespół Szkół KKZ spełnia wymagania MEN, czyli najwyższej instytucji szkolnictwa w Polsce. Same kursy maja formułę kursów online, która także jest dopuszczona przez MEN do nauki zawodu. Ponadto na kursie realizowana jest podstawa programowa zawodu ślusarza wedle wymogów MEN i Ministerstwa Pracy. Warto też wspomnieć, że Szkoły KKZ mają wydany certyfikat ISO 9001:2015, który poświadcza wysoką jakość prowadzonych kursów. Zatem takie kursy są równie dobre jak tradycyjna forma nauki, ale można je realizować wygodniej, efektywniej i skończyć o wiele szybciej.

Na kurs internetowy można zapisać się w każdym momencie, nawet gdy semestr nauki już dawno się rozpoczął. Ponadto taki kurs można ukończyć w 2-3 miesiące, a nie w 2 lata jak ma to miejsce w przypadku nauki w szkołach policealnych. A zatem oszczędzamy czas podwójnie, ponieważ nie musimy czekać na nowy semestr, ani też uczyć się dwa lata, tylko dlatego, że tak odgórnie ustalono. Dostęp do kursu mamy przez 24 godziny na dobę, a więc można się uczyć o porze, która nam najbardziej pasuje. Dlatego też wiele osób pracujących czy uczących się w innych szkołach zapisuje się właśnie na kursy online.

Zapisując się na kurs dla ślusarzy można zdobyć wiele nowych informacji. Między innymi umożliwi to później pracę w firmach usługowych, w warsztatach rzemieślniczych, w zakładach przemysłowych, na stacjach obsługowo-naprawczych samochodów czy przy konserwacji i naprawach obiektów mieszalnych, a także dużych centrów handlowych czy budynków publicznych. Można więc znaleźć zatrudnienie w kilku branżach lub zacząć swoją własną działalność gospodarczą. Ponadto takie kwalifikacje zawodowe będą ważne także w innych krajach Unii Europejskiej.