Kurs Technik Elektryk EE.05 i EE.26 Wrocław

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/210/technik-elektryk-311303-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-ee05-ee26/src-BlogWrocław

Elektryk, to osoba, która najczęściej zajmuje się montażem, konserwacją oraz instalacją urządzeń i systemów elektrycznych. Diagnozowanie i naprawa uszkodzeń elektrycznych nie należy do najłatwiejszych czynności. Ogólnie rzecz biorąc, elektryk to osoba, która nie tylko musi projektować instalacje elektryczne, ale także później oceniać i czuwać nad wykonanymi pracami. Warto też zaznaczyć, że obowiązki elektryka zależą przede wszystkim od specjalizacji pracownika, jak i działu elektrotechnicznego, w jakim został on zatrudniony. Ważne jest też miejsce pracy i specyfika zakładu pracy, w którym pełni swoje obowiązki. Elektryk może znaleźć zatrudnienie w przemyśle (oświetlenie, silniki, instalacje, czy też w usługach, np. w warsztatach naprawczych urządzeń elektronicznych, serwisach.

Warto to mieć na uwadze, zwłaszcza w momencie, gdy dokonujemy decyzji dotyczącej dalszej ścieżki swojego rozwoju. Pomóc w dokonaniu wyboru może Zespół Szkół KKZ, które w dziedzinie szkoleń nie mają sobie równych. Otóż owocem ostatnich prac jest internetowy kurs technik elektryk zgodny z nową podstawą programową Kurs EE.05 i Kurs E.26, która dawniej dotyczyła Kurs E.7, Kurs E.8 i Kurs E.24. Pierwsza z kwalifikacji, EE.05 dotyczy montażu, uruchamiania, konserwacji instalacji maszyn oraz urządzeń elektrycznych. Z kolei E.26 to eksploatacja maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych. Zmienione już kwalifikacje dotyczyły kolejno – E.7 tytułu elektromechanika, a wraz z E.8 tytułu elektryka. Dopiero zdobycie E.24 pozwalało na zostanie zawodowym technikiem elektrykiem. Teraz można zrobić to o wiele szybciej poprzez Internet i platformę edukacyjną, którą można uruchomić nawet we własnym domu. Bez opuszczania fotela, łóżka w ciągu kilku tygodni można otrzymać wszystkie niezbędne kwalifikacje do pełnienia obowiązków technika elektryka. To dobra wiadomość zwłaszcza dla osób, które nie wzięły udziału w ostatnim szkoleniu we Wrocławiu odbywającym się w grudniu i styczniu. Teraz wystarczy kilka kliknięć, by nadrobić czas i o wiele szybciej zdobyć kwalifikacje zawodowe.

Warto przybliżyć sylwetkę renomowanej instytucji szkoleniowej jaką jest Zespół Szkół KKZ. Otóż wszystkie świadczone przez tę jednostkę organizacyjną usługi są oznaczone certyfikatami jakości ISO. Dodatkowo wszelkie działania mają pełne poparcie władz Ministerstwa Edukacji Narodowej, nieskazitelny dowód na to można znaleźć w rejestrze instytucji szkoleniowych. Pozwala to także osobom bezrobotnym na możliwość uczestnictwa w internetowym kursie przy uprzednim dofinansowaniu przez Urząd Pracy. E-learningowe szkolenie do zawodu technik elektryk to szansa dla wielu na lepszą przyszłość. To możliwości, które jeszcze kilka lat temu nie były dostępne z perspektywy własnego fotela. Z takich możliwości grzech nie skorzystać!