Technik Elektryk kwalifikacje

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/210/technik-elektryk-311303-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-ee05-ee26/src-BlogKwalif

Wiele osób pyta, czy warto zostać technikiem elektrykiem? Warto, gdyż to bardzo ciekawa praca z całkiem wysokimi zarobkami. Wraz ze zdobywanym doświadczeniem mogą okazać się bardziej satysfakcjonujące. W zależności od stażu, pełnionych funkcji czy też powierzonego zakresu odpowiedzialności z takim wykształceniem naprawdę można wieść dostatnie życie. Należy też zauważyć, że jest to zawód deficytowy praktycznie w większości regionów naszego kraju. Osoby z takimi kwalifikacjami często nie narzekają na brak zajęć. Wykonawstwo instalacji elektrycznych w budynkach, serwis i naprawa urządzeń elektrycznych, to kwestie, które występują praktycznie wszędzie, niezależnie od specyfiki regionu. Zdobycie niezbędnych kwalifikacji uprawnia do legalnego wykonywania tego zawodu, stąd też warto ciągle się dokształcać.

Jest to sprawa oczywista także dla Zespołu Szkół KKZ, jednostek oświatowych, które działają na tych samych prawach co szkoły publiczne. Jest to warte uwagi, gdyż specjaliści działający w tych strukturach w ostatnich miesiącach pracowali nad innowacyjną metodą nauczania. Ta sztuka powiodła się im z nawiązką. Powstała w ten sposób metoda e-learningowa, czyli internetowy kurs technik elektryk. Teraz za pomocą swojego własnego komputera podłączonego do Internetu będzie możliwe pogłębianie wiedzy na kwestie dotyczące podstawowych obowiązków i specyfiki pracy elektryka. Wystarczy zarejestrować się do platformy edukacyjnej i bez wychodzenia z domu o dowolnej porze dnia i nocy, każdego dnia tygodnia uczyć się tak wygodnie, jak tylko chcemy. Warto nadmienić, że Zespół Szkół KKZ proponuje usługę, która oznaczona jest certyfikatem jakości ISO, co równoznaczne jest z wysokim standardem i poziomem nauczania. Potwierdza to także Ministerstwo Edukacji Narodowej, które w pełni popiera działalność tych jednostek oświatowych. Ich miejsce w systemie edukacji jest poparte wpisem w rejestrze instytucji szkoleniowych.

Wracając do samego internetowego kursu na stanowisko technika elektryka, można korzystać z platformy przez całą dobę i to bez ograniczeń. W jednym miejscu znajdują się wszelkie niezbędne materiały do nauki, a oznacza to, że można do lamusa posłać czasy, kiedy to stało się w kolejce do ksero, aby wydrukować niezbędne do edukacji pomoce naukowe. Pracodawcy także przyznają, że elektrycy wykształceni poprzez internetowe szkolenie w żadnym stopniu nie ustępują swoim kolegom po fachu z dyplomami od stacjonarnych ośrodków szkoleniowych. Zresztą dokumenty potwierdzające ukończenie Kurs EE.05 (montaż, uruchamianie, konserwacja instalacji maszyn oraz urządzeń elektrycznych i Kurs EE.26 (eksploatacja maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych) i uzyskane kwalifikacje są drukowane na tych samych wzorach. Oszczędność czasu i pieniędzy oraz poczucie komfortu, to walory, które w tej chwili bardzo przemawiają za e-learningową metodą nauki.