Technik mechanik kwalifikacje

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/216/technik-mechanik-311504-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-mg17--mg19--mg20--mg44/src-BlogKwalif

Zawód technik mechanik to bardzo dobry wybór nie tylko dla osób młodych, które dopiero będą podejmować pierwszą pracę. Sporo osób musi zmienić kwalifikacje zawodowe z powodu zmian na rynku lub też chce zdobyć nowe w zupełnie innej dziedzinie. Dobrą opcją są kwalifikowane kursy zawodowe z kierunkiem technika mechaniki. Ale podczas takiego kursu można zdobyć różne kwalifikacje. Możliwe do uzyskania w zawodzie technik mechanik kwalifikacje to:

– montaż i obsługa maszyn i urządzeń (MG.17, dawniej M.17),

– użytkowanie obrabiarek skrawających (MG.19, dawniej M.19),

– wykonywanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń lub narzędzi (MG.20, dawniej M.20),

– organizacja i nadzorowanie procesów produkcji maszyn i urządzeń (MG.44, dawniej M.44).

Wybierając kurs w Zespole Szkół KKZ można wybrać jedną lub dwie kwalifikacje. Ale uwaga! Do wyboru są MG.17 albo MG.19 albo MG.20 i dodatkowo można wybrać jeszcze kwalifikację MG.44. Pozwala to na nauczenie się bardzo dobrze wszystkich zagadnień opisanych w programie nauczania, który zatwierdzany jest przez MEN. Sama nauka w Szkołach KKZ opiera się na realizowaniu kursu online. Jednak nie oznacza to, że będzie on krótki i da nam podstawową wiedzę. Wręcz przeciwnie. Kursy w Szkołach KKZ spełniają wymagania Ministra Edukacji Narodowej, a więc można oczekiwać, że zostanie na nich zrealizowana podstawa programowa. Dlatego wybierając dwie z możliwych kwalifikacji będziemy się uczyć aż kilkaset godzin! W tym zawarto 160 godzin praktyk zawodowych, które trzeba zrealizować samodzielnie w lokalnej firmie o działalności zgodnej z kierunkiem mechanicznym.

Dlatego zapisując się na kurs dla technika mechanika w Zespole Szkół KKZ mamy pewność, że wiedza, której nabędziemy będzie nie tylko zgodna z zatwierdzonym programem nauczania na tym kierunku, ale też po takim kursie przystępując do państwowego egzaminu w OKE zdobędziemy tytuł technika mechanika. Warto też wiedzieć, że Zespół Szkół KKZ oprócz spełniania wymogów stawianych przez MEN spełnia też wymogi jakościowe ISO i uzyskał certyfikat ISO 9001:2015, który poświadcza wysoką jakość prowadzonych kursów online.

Taka metoda nauki jest też bardziej efektywna, ponieważ sami decydujemy, ile czasu poświęcimy na naukę jednego zagadnienia. Można je powtarzać kilka razy albo przejść dalej, jeśli już je umiemy. Nie tracimy czasu na czekanie aż w kolejny weekend pójdziemy do szkoły, a sami wybieramy przez ile dni w tygodniu będziemy się uczyć. To sprowadza się do tego, że kurs kończymy w kilka miesięcy, a nie po kilku latach jak naukę w szkole stacjonarnej. Z tego właśnie powodu coraz więcej osób wybiera po prostu kursy.