Kurs Technik ochrony fizycznej osób i mienia MS.03 (dawniej Z.3)

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/218/technik-ochrony-fizycznej-osob-i-mienia-541315-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-ms03/src-BlogOchrona

Praca w ochronie jest bardzo popularna nie tylko wśród emerytowanych pracowników służb publicznych, ale też wśród młodych osób. Po pierwsze większość firm zajmujących się ochroną osób fizycznych i mienia oferuje elastyczny grafik pracy. Po drugie taką pracę może podjąć każda osoba, która ma skończone 18 lat i nie była karana. Po trzecie można zostać specjalistą, a to skutkuje wysoką pensją i stabilnym zatrudnieniem.

Wbrew pozorom nawet przy pracy w ochronie można uzyskać z tego tytułu wysokie kwalifikacje zawodowe. Z takimi uprawnieniami można szybko awansować z szeregowego pracownika na stanowisko kierownicze. Ale jak zdobyć wyższe kwalifikacje zawodowe? Odpowiedni będzie kurs technik ochrony fizycznej osób i mienia Kurs MS.03 (dawniej Kurs Z.3), po którym można zdawać państwowy egzamin na technika w OKE. W ten sposób uzyskamy wiedzę potrzebną do wykonywania takiej pracy, ale też zaświadczenie o jej nabyciu. A jeśli zdecydujemy się na zdawanie egzaminu uzyskamy tytuł technika w tej specjalizacji już dożywotnio. Co też jest dla wielu osób ważne, ponieważ raz uzyskanych kwalifikacji nie trzeba już odnawiać. Choć oczywiście można cały czas nabywać wiedzy z innych dziedzin.

Taki kurs dla techników z kwalifikacją ochrona osób i mienia MS.03 (dawniej Z.3) oferuje między innymi Zespół Szkół KKZ. Czy taki kurs wystarczy, aby zdać egzamin i zostać technikiem? Zdecydowanie tak! Trzeba wiedzieć, że Zespół Szkół KKZ oferujący takie kursy spełnia wymagania Ministra Edukacji Narodowej. Program kwalifikacyjnego kursu zawodowego dla technika jest zgodny z podstawą programową zawartą w Rozporządzeniu MEN. Oznacza to, że nawet ucząc się wygodnie na kursie online będziemy nabywać wiedzy zgodnej z programem nauczania dla tego zawodu.

Różnice między szkołami średnimi technicznymi, 2-letnimi szkołami policealnymi i kursami kwalifikacyjnymi dla danego zawodu praktycznie nie istnieją w zakresie materiału, jaki jest omawiany. Dlaczego więc w jednej szkole uczymy się dwa lata a na kursie kilka miesięcy? Bo naukę na kursie planujemy sami! Szkoły np. 2-letnie szkoły policealne mają materiał tak rozłożony, aby realizować go przez dwa lata podczas sesji weekendowych. Natomiast podejmując naukę na kursie online to my decydujemy czy uczymy się co weekend czy na przykład 5 dni w tygodniu. Dzięki temu kurs można zrealizować szybciej.

Kursy oferowane przez Szkoły KKZ realizuje się właśnie online. Sama szkoła oprócz spełniania wymogów MEN posiada też certyfikat ISO. Warto wiedzieć, że wydawane po zakończeniu nauki dokumenty są zgodne ze wzorem MEN co oznacza, że będą akceptowane i w placówkach oświatowych i w zakładach pracy.