Kurs Technik procesów drukowania AU.17 i AU.43 Wrocław

Kurs Technik procesów drukowania AU.17 i AU.43 Wrocław

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/269/technik-procesow-drukowania-311935-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au17--au43/src-BlogWrocław

Osoby, które nie zdążyły się zapisać na kurs technik procesów drukowania AU.17 i AU.43 we Wrocławiu nie muszą czekać na kolejną edycję. Obecnie istnieje możliwość zrealizowania tego kursu online. Organizator, czyli Zespół Szkół KKZ prowadzi nabór non stop, dla osób chętnych do uczenia się przez Internet. Kurs we Wrocławiu czy kurs internetowy mają taki sam program, ponieważ jest to realizacja podstawy programowej dla zawodu technik procesów drukowania w dwóch kwalifikacjach Kurs AU.17 (dawniej Kurs A.15) realizacja procesów z form drukowanych i Kurs AU.43 (dawniej Kurs A.40) planowanie i kontrola produkcji poligraficznej. Podobnie jak podczas nauki stacjonarnie i przystępując do kursu online można wybrać jedną kwalifikację zawodową, np. AU.17 i się jej uczyć, albo też uczyć się równocześnie obu kwalifikacji.

Zespół Szkół KKZ spełnia wymagania Ministra Edukacji Narodowej także stawiane organizatorom kursów kwalifikacyjnych dla techników. Taka forma nauki jest też zgodna z wymaganiami ustanowionymi w Rozporządzeniu MEN. A zatem nie ma obawy, że uzyskane w ten sposób kwalifikacje nie będą wartościowe. Wręcz przeciwnie, są one potwierdzane zaświadczeniem, dyplomem czy świadectwem uzyskania kwalifikacji zawodowych.

A ponadto po kursie można zapisać się na egzamin w OKE, w celu uzyskania tytułu technika i nauka poprzedzająca egzamin mimo, że była realizowana online, także zostanie uznana za podstawę umożliwiającą przystąpienie do egzaminu. Oznacza to, że zdobyte na kursie online kwalifikacje zawodowe w Zespole Szkół KKZ są wiarygodne i tak też będą traktowane przez potencjalnych pracodawców. Sama jednostka ma również wystawiony certyfikat ISO 9001:2015, co potwierdza wysokie standardy działalności.

Sam zawód technika procesów drukowania daje kwalifikacje przydatne do pracy w drukarni, zakładach poligraficznych, wydawnictwach czy nawet agencjach reklamowych, które swoim nakładem drukują reklamy outdoorowe. Zatem miejsc pracy jest bardzo dużo. Zwłaszcza dla specjalistów z tytułem zawodowym technika.

Podczas kursu będzie można nauczyć się aż dwóch specjalizacji oraz trzeba zrealizować 160 godzin praktyk zawodowych. Mimo to można go ukończyć nawet w trzy miesiące. Jest to naprawdę bardzo szybka metoda nauki, a z drugiej strony program jest zgodny z podstawą programową MEN, a więc nauczymy się konkretnych wiadomości, które będą niezbędne do wykonywania pracy w drukarni. Program kursu obejmuje między innymi obsługę maszyn wykorzystywanych do drukowania w drukarniach czy zakładach poligraficznych, a także w pracy kopisty czy technologa. Oczywiście można nauczyć się po prostu jak funkcjonuje zakład poligraficzny i jakie usługi oferuje, oraz jak je prawidłowo wykonać. Czy też jak prowadzić własną działalność gospodarczą, która będzie świadczyć takie usługi.