Technik procesów drukowania kwalifikacje

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/269/technik-procesow-drukowania-311935-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au17--au43/src-BlogKwalif

Osoby z tytułem zawodowym technika są bardzo chętnie zatrudniane, zwłaszcza w niszowych zawodach. Jedną z takich branż jest poligrafia. Mając tytuł technika w jednej z dziedzin z tej branży można liczyć na stałe zatrudnienie, wysokie zarobki i realizowanie ciekawych projektów. Jednak potrzebne są najpierw odpowiednie kwalifikacje. Warto uzyskać je jeszcze teraz, kiedy w tej branży jest więcej ofert poszukujących pracowników do pracy, niż samych pracowników szukających zatrudnienia.

Specjalizacją, która może być niezwykle pożądane jest technik procesów drukowania, ponieważ może on pracować na różnych stanowiskach pracy. Zarówno przy obsłudze maszyn i urządzeń drukarskich, jak i w kontroli wydruków, czy też po prostu przy projektach poligraficznych. Technik procesów drukowania kwalifikacje zawodowe może uzyskać na kilka sposobów. Jednak zawsze chcąc mieć tytuł zawodowy technika, trzeba zdać egzamin państwowy w OKE. Wszystkie szkoły nauczające tego zawodu mają za zadanie jedynie przygotować do zdawania egzaminu. Dlatego nie warto zapisywać się do szkół kilkuletnich, a zrobić kurs, który przygotuje tak samo dobrze.

Między innymi Zespół Szkół KKZ organizuje kursy online, podczas których można uzyskać kwalifikacje zawodowe w zawodzie technika procesów drukowania. Po takim kursie można zapisać się na egzamin państwowy i uzyskać tytuł technika. Sam kurs realizowany jest w formie internetowej, co oznacza, że można się na niego zapisać od ręki, a także, że to my sami decydujemy kiedy się na nim uczymy.

Kursy realizowane przez Szkoły KKZ mają program zgodny z podstawą programową dla wybranego zawodu. Dlatego bardzo dobrze nas przygotują i do zdania egzaminu, ale też później do pracy na danym stanowisku. Same Szkoły KKZ spełniają wymagania Ministra Edukacji Narodowej, a nauka online jest metodą dopuszczoną wedle Rozporządzenia wydanego przez Ministra. Natomiast na uwagę zasługuje też fakt, że Zespół Szkół KKZ posiada wydany certyfikat ISO 9001:2015, który potwierdza wysoką jakość w działaniu tej jednostki.

Zapisując się na kurs można wybrać jedną z dwóch kwalifikacji zawodowych: Kurs AU.17 (dawniej Kurs A.15) realizacja procesów z form drukowanych i Kurs AU.43 (dawniej Kurs A.40) planowanie i kontrola produkcji poligraficznej. Przed zapisem na kurs wybieramy jedną lub obie kwalifikacje. Jeśli chcemy uczyć się zawodów AU.17 i AU.43 równocześnie, to cały kurs potrwa aż 1038 godzin, wliczając w to obowiązkowe praktyki zawodowe. Może wydawać się to bardzo długo, ale tylko od nas zależy jak szybko będziemy się uczyć i ile czasu potrzebujemy na zrealizowanie nauki. Jednak z pewnością kurs można ukończyć szybciej niż choćby 2-letnią szkołę policealną.