Technik procesów drukowania zarobki

Technik procesów drukowania zarobki

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/269/technik-procesow-drukowania-311935-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au17--au43/src-BlogZarobki

Stosunkowo nowym zawodem jest technik procesów drukowania, który jest odpowiedzią na podział zawodu poligrafa na podkategorie. Dzięki temu można pozyskać bardziej specjalistyczną wiedzę w procesie nauki. Podczas, gdy poligraf oferuje wiedzę bardzo ogólną. Osoba mająca zawód technika procesów drukowania może liczyć na zatrudnienie w wielu miejscach. Najczęściej jednak są to drukarnie i zakłady poligraficzne. Jednak z powodzeniem można założyć także swoją działalność. Wiele osób wybiera ten zawód w celu dokształcenia się. Jednakże są też osoby, które po ukończeniu szkoły podstawowej czy szkoły średniej chcą zdobyć zawód, który przyniesie im najlepsze wykształcenie, a do tego wysoką pensję.

Technik procesów drukowania zarobki ma na pewno ponadprzeciętne, ale tak naprawdę ich wysokość zależy od miejsca pracy. Mediana zarobków dla tego zawodu to ponad 4300 złotych miesięcznie. Ale trzeba liczyć się z tym, że osoba która pracuje na etacie będzie zarabiać mniej niż właściciel np. drukarni. Same przychody drukarni czy zakładu poligraficznego zależą od liczby i trudności zleceń. Dlatego jedno przedsiębiorstwo będzie zarabiać kilka tysięcy złotych na miesiąc, a inne kilkadziesiąt. Warto wziąć to pod uwagę, jeśli chcemy otworzyć swoją firmę.

A jak zdobyć takie wykształcenie? Warto zapisać się na kurs dla technika procesów drukowania, a potem na egzamin do CKE, który nada nam tytuł technika. Taki kurs jest o wiele szybszym trybem nauki zawodu niż standardowe 5-letnie technikum, czy 2-letnia szkoła policealna. Dlatego coraz więcej osób się na niego decyduje. A ponadto taki kurs można zrobić przez Internet w Zespole Szkół KKZ, czyli w placówce, która spełnia wymagania MEN i posiada certyfikat ISO 9001:2015. Dlatego też, jeśli interesuje nas szybkie nabycie kwalifikacji zawodowych w ramach kursu online, najlepiej jest zapisać się właśnie do placówki, która polega MEN i organizuje kursy w oparciu o wyznaczoną podstawę programową. Jak Zespół Szkół KKZ.

Do wyboru są dwie kwalifikacje zawodowe: AU.17 (dawniej A.15) realizacja procesów z form drukowanych i AU.43 (dawniej A.40) planowanie i kontrola produkcji poligraficznej. Można podczas kursu uczyć się obu specjalizacji albo tylko jednej. Wybierając obie cały kurs będzie trwał 1038 godzin, licząc z 160 godzinami obowiązkowych praktyk zawodowych. Jednak, ponieważ jest to kurs internetowy, to możemy sami sobie podzielić czas nauki. Kurs podzielony jest na zagadnienia i tematy do omówienia, ale jeśli jednego dnia chcemy uczyć się tylko godzinę ,a kolejnego aż 5, to z powodzeniem możemy się tak uczyć i zrealizować kurs w swoim tempie.