Kurs technik telekomunikacji EE.01 i EE.06 Wrocław

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/195/technik-telekomunikacji-352203-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-ee01--ee06/src-BlogWrocław

Telekomunikacja należy do dziedziny techniki i nauki, która zajmuje się transmisją sygnału wszelkiego rodzaju na odległość, a osobą, która nad tym czuwa jest technik telekomunikacji. Do głównych zadań osoby zajmującej tego typu stanowisko należy montaż, uruchamianie, a także konserwacja urządzeń radiotelekomunikacyjnych, radiolokacyjnych, telewizyjnych, telekomunikacyjnych czy też radiofonicznych. Najważniejsze w tym zawodzie jest zapewnienie ciągłości pracy wymienionych technologii, a także zachowanie parametrów transmisji sygnałów. Technik telekomunikacji potrafi również posługiwać się specjalistycznymi narzędziami monterskimi, elektroniczną aparaturą o wymiarze kontrolno-pomiarowej. Ten zawód to zajęcie pełne wyzwań i w dalszym ciągu bardzo potrzebne w wielu miejscach, organizacjach. Warto zastanowić się nad karierą zawodową na tym szlaku.

Nakłaniać do tej decyzji będą z pewnością Szkoły KKZ, jednostki oświatowe, które w Polsce działają na tych samych prawach co szkoły publiczne. Nie będzie to próba coachingowej nowomowy, a przede wszystkim skłonienie osób mających aspiracji, aby zostać technikiem telekomunikacji za pośrednictwem innowacyjnych metod nauczania. Dokładnie tak, przeprowadzane internetowe kursy technik telekomunikacji pokrywają się w pełni z obowiązującą, nową podstawą programową sygnowaną numerami Kurs EE.01 i Kurs EE.06. Wszystkie osoby, które w ostatnim czasie próbowały wziąć udział w szkoleniu odbywającym się na terenie Wrocławia, po zapoznaniu się z metodami e-learningowymi Szkół KKZ odetchną z ulgą. Zdobycie kwalifikacji od tej pory będzie mogło odbywać się z domu, bez konieczności ciągłych wyjazdów, rezerwowaniu pokoju hotelowego czy płaceniu za posiłki. Teraz z perspektywy własnego biurka, za pośrednictwem własnego sprzętu podłączonego do Internetu będzie można zmienić swoje życie zawodowe. Jakość przeprowadzanych zajęć metodą e-learningową co rusz jest potwierdzana przez władze Ministerstwa Edukacji Narodowej. Poza tym, Zespół Szkół KKZ posiada certyfikat jakości ISO, co oznacza, że proponowane usługi stoją na bardzo wysokim poziomie.

Teraz nie w dwa lata, a tak naprawdę w kilka miesięcy można zdobyć uprawnienia do wykonywania zawodu technika telekomunikacji. Wszystko zależy od obranego tempa nauki przez danego kursanta. Nie trzeba też martwić się o praktyki, ponieważ brak obowiązującego harmonogramu sprawia, że w tym samym czasie można uczęszczać na zajęcia praktyczne. Online kurs technik telekomunikacji to przyszłość, która jest na wyciągnięcie ręki, a raczej myszy komputerowej. Zespół Szkół KKZ dba o kadry i zasila polski rynek pracy. To nie żadne firmy, tylko prawdziwe instytucji oświatowe.