Kurs technik turystyki wiejskiej TG.08 i TG.09 Wrocław

Kurs technik turystyki wiejskiej TG.08 i TG.09 Wrocław

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/253/technik-turystyki-wiejskiej-515203-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-tg08--tg09/src-BlogWrocław

Jednym z bardziej popularnych zawodów jest technik turystyki wiejskiej. Dlaczego? Otóż coraz więcej osób szuka miejsca na urlop na polskich wsiach, nad spokojnymi jeziorami czy po prostu ośrodków przyjaznym dzieciom. Takie miejsca to między innymi ośrodki agroturystyczne lub pensjonaty na obszarach wiejskich. Aby je prowadzić potrzebna jest więc wiedza o turystyce wiejskiej, jak organizowanie i prowadzenie takiej działalności czy nawet planowanie zajęć, które można wykonywać w gospodarstwie wiejskim. Takich rzeczy można się nauczyć na kwalifikacyjnym kursie zawodowym w zawodzie technik turystyki wiejskiej.

Organizowany był już pod koniec ubiegłego roku kurs technik turystyki wiejskiej TG.08 i TG.09 we Wrocławiu. Ale nie trzeba czekać na kolejną edycję kursu! Zapisać się można w każdej chwili. Jak i gdzie? Zespół Szkół KKZ oferuje kursy w formie online. Oznacza to, że specjalizacje TG.08 (dawniej T.07) oraz TG.09 (dawniej T.08) z powodzeniem można zrobić ucząc się przez Internet.

Jak działa taki kurs? Przede wszystkim zapisując się do Szkół KKZ mamy pewność, że nauka będzie na wysokim poziomie. Jakość usług potwierdza wydany tej jednostce certyfikat jakości ISO 9001:2015. A poziom nauki sprawdzany jest przez MEN. Mimo, że jest to kurs internetowy to jego program jest zgodny z podstawą programową dla tego zawodu wyznaczaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Dlatego też podczas kursu poświęca się aż 1094 godziny na naukę! Licząc czas nauki obu specjalności w ramach jednego kursu i 160 godzin obowiązkowych praktyk zawodowych. Jest to bardzo duża liczba godzin nauki, ale sami decydujemy ile, danego dnia na nią poświęcimy.

Zaletą kursów online jest właśnie to, że można poświęcić na naukę tyle czasu, ile mamy lub po prostu chcemy się uczyć. Nie każda osoba lubi uczyć się przez kilka godzin dziennie. Są też osoby, które wolą właśnie spędzić 8 godzin na nauce i szybciej ją skończyć. Dzięki możliwości nauki za pomocą platformy e-learningowej, każda osoba zapisująca się na kurs, może samodzielnie wybrać swój tryb nauki. Jedna osoba skończyć kurs w 3 miesiące, a inna w pół roku.

Nie ma tu od górnie narzuconego czasu nauki, a więc jest to po prostu rozwiązanie bardziej wygodne i praktyczne. Ponadto ucząc się, kiedy chcemy możemy też lepiej zapamiętać materiał. A to sprawia, że nauka jest bardziej efektywna. Warto też zwrócić uwagę na to, że nauka na kursie online nie będzie kolidować ze szkołą dzienną, weekendową czy z pracą zawodową. Nawet mając bardzo dużo innych zajęć można się jeszcze dodatkowo uczyć na kursie dla techników turystyki wiejskiej. Najwyżej nauka zajmie nam kilka miesięcy.