Technik Analityk kwalifikacje

Technik Analityk kwalifikacje

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/189/technik-analityk-311103-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au59--au60/src-BlogKwalif

Bardzo wiele firm stawa teraz na wykwalifikowanych pracowników. Co to znaczy? Najlepiej jest mieć konkretny zawód lub uzyskaną specjalizację. Oczywiście osoby, które mają ogólną wiedzę (ukończyły szkołę ogólnokształcącą lub nawet studia w jakiejś dziedzinie) też mają szanse na zatrudnienie, ale nie da się ukryć, że specjaliście będzie łatwiej znaleźć dobrą pracę. Jeśli interesuje nas praca analityka i chcemy pracować w tym zawodzie warto zrobić konkretne kwalifikacje zawodowe jak na przykład technik analityk. Taki zawód może uzyskać każda osoba, która ukończyła już szkołę średnią i ma 18 lat. Oznacza to, że zarówno osoby młode jak i te które chcą zmienić ścieżkę kariery mogą uzyskać takie kwalifikacje. Jak to zrobić?

Warto zapisać się do Zespołu Szkół KKZ na kwalifikacyjny kurs zawodowy analityka online. Oferuje on możliwość uzyskania dwóch specjalności na raz lub tylko jednej, którą sami wybierzemy. Dla technik analityk kwalifikacje do wyboru to: przygotowanie sprzętu, odczynników chemicznych i próbek do badań analitycznych (Kurs AU.59, dawniej Kurs A.59) oraz wykonywanie badań analitycznych (Kurs AU.60, dawniej Kurs A.60). Na kursie uzyskamy wiedzę ogólną oraz wiedzę z wybranej specjalności, albo obu jeśli tak zadecydujemy zapisując się na kurs.

Kursy organizowane przez Szkoły KKZ spełniają wymagania stawiane przez Ministra Edukacji Narodowej, mimo że są to kursy online. Także ta metoda nauki jest kontrolowana przez MEN i program kursu musi być zaakceptowany przez Ministra. Ponadto Szkoły KKZ mają wydany certyfikat jakości ISO co także upewnia nas, że jest to szkoła świadcząca usługi nauczania bardzo wysokiej jakości. Po ukończeniu kursów w Zespole Szkół KKZ otrzymamy zaświadczenie potwierdzające zdobyte kwalifikacje zawodowe, które jest wydawane na wzorze dokumentu z Rozporządzenia MEN. Oznacza to, że taki dokument jest tak samo ważny jak dokumenty wydane po ukończeniu szkoły technicznej, 2-letniej szkoły policealnej w trybie stacjonarnym. Po skończeniu nauki na kursie można podejść do zdawania państwowego egzaminu przed OKE i uzyskać tytuł technika analityka.

Warto wiedzieć, że sam kurs trwa ponad 1000 godzin, które realizujemy indywidualnie za pomocą platformy e-learningowej. Oznacza to, że można kurs skończyć w kilka miesięcy, ponieważ sami wybieramy tempo nauki. W wypadku szkół 2-letnich terminy zjazdów czy rozłożenie materiału do nauki jest z góry ustalone i choćbyśmy chcieli naukę skończyć szybciej to i tak trzeba się uczyć te 2 lata. Dlatego wiele osób wybiera kurs, ponieważ jest to szybszy sposób nauki, ale daje nam taki sam zakres wiedzy, aby móc pracować w wybranym zawodzie.