Ślusarz zarobki

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/260/slusarz-722204-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-mg20/src-BlogZarobki

Ślusarz jest jednym z najstarszych zawodów. Wystarczy lubić majsterkować, umieć budować, naprawiać lub obrabiać różne przedmioty, aby móc zostać nazwanym ślusarzem. Wiele osób kojarzy ten zawód z dorabianiem kluczy i otwieraniem zamków. Jednak tak naprawdę ślusarz może pracować też przy samochodach, produkcji narzędzi, wyrobach z metalu, a nawet jako artysta tworząc swoje własne dzieła z metalu. Najczęściej jednak kształci się ślusarzy w kwalifikacji Kurs MG.20 (dawniej Kurs M.20), czyli wykonywanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń i narzędzi. Na jakie wynagrodzenie może liczyć taka osoba?

Ślusarz zarobki ma uzależnione od branży, w której pracuje. Ale jako ślusarz narzędziowy średnia pensja, jaką się otrzymuje na tym stanowisku to 4629 złotych brutto. Jednak aż co czwarta osoba zarabia powyżej 5451 złotych brutto. Oznacza to, że można otrzymywać naprawdę dobre zarobki, ale wszystko zależy od konkretnego stanowiska pracy. Im bardziej doświadczony ślusarz lub też im ważniejsze projekty wykonuje, na tym wyższe zarobki może liczyć.

Gdzie można nauczyć się zawodu ślusarza? Wiele osób ma umiejętności, które będą przydatne w tym zawodzie, ale nie ma potwierdzonych kwalifikacji zawodowych. Są też osoby, które chciały by zdobyć te kwalifikacje, ale nie mają czasu na uczęszczanie do szkoły, ponieważ już pracują zawodowo. Dla wszystkich osób, które chcą zdobyć odpowiednie kwalifikacje w tym zawodzie czy nawet nauczyć się go od podstaw bardzo dobrym rozwiązaniem będzie kwalifikacyjny kurs zawodowy organizowany przez Zespół Szkół KKZ. Są to kursy online, co oznacza, że można na nie zapisać się bez czekania aż zacznie się semestr czy zbierze grupa chętnych. Ale oznacza to też, że sami decydujemy o której godzinie i w jakim dniu będziemy się uczyć. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie zarówno dla osób pracujących, jak i tych które uczą się w innych szkołach. Taki kurs można skończyć w 2-3 miesiące, albo uczyć się dłużej, jeśli na naukę możemy poświęcić mniej czasu. Sami decydujemy jak nam wygodniej będzie przyswajać wiedzę.

Kursy online realizowane przez Szkoły KKZ spełniają wymagania MEN. Oznacza to, że na takim kursie zdobędziemy wiedzę zgodną z podstawą programową, dla wybranego zawodu. Z tym, że będziemy uczyć się przez Internet, a nie w szkolnych ławkach. Po ukończeniu kursu otrzymamy stosowne zaświadczenie, które potwierdzi nabyte kwalifikacje zawodowe. Szkoły KKZ nie tylko spełniają wymagania stawiane przez Ministra Edukacji Narodowej, ale też posiadają certyfikat jakości ISO 9001:2015, który jest najlepszym potwierdzeniem wysokiego standardu usług.