Kurs ślusarz MG.20 (dawniej M.20)

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/260/slusarz-722204-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-mg20/src-BlogŚlusarz

Zawody techniczne od zawsze cieszą się dużą popularnością. Umożliwiają znalezienie wielu ofert pracy. A często jest to praca bardzo dobrze płatna, ponieważ takie osoby mają opinie fachowców i specjalistów. Coraz więcej młodych osób interesuje się więc zdobyciem konkretnego zawodu, który umożliwi im praktycznie od razu znalezienie pracy. Jednakże są też osoby, które mimo posiadania wyższego wykształcenia jeszcze zapisują się na kursy zawodowe, aby zdobyć kwalifikacje, które są bardziej pożądane na rynku pracy. Jednym z zawodów, które cieszą się dużym wzięciem, zwłaszcza popularnych wśród mężczyzn, jest zawód ślusarza. Wydawać by się mogło, że nie jest to modny zawód, ale chodzi tu przede wszystkim o kwestie możliwości znalezienia zatrudnienia i wynagrodzenie. Zawód ślusarza umożliwia stabilną pracę w bardzo wielu firmach czy też nawet założenie własnej działalności gospodarczej.

Jak w szybki sposób można zdobyć te kwalifikacje zawodowe? Część osób zainteresowana pracą w tym zawodzie zapisuje się do szkół zawodowych. Ale obecnie nie jest to konieczne. Każda osoba, która ma ukończone 18 lat i skończoną co najmniej szkołę podstawową może zapisać się na kurs. Kurs ślusarz Kurs MG.20 (dawniej Kurs M.20) to tak zwany kwalifikacyjny kurs zawodowy. Organizatorem kursu jest Zespół Szkół KKZ. Placówka, która spełnia wymagania MEN, posiada certyfikat jakości ISO 9001:2015 i co ważniejsze realizuje podstawę programową dla zawodu ślusarz, wedle wymogów zapisanych w Rozporządzeniu MEN.

Zatem taki kurs da nam takie same uprawnienia jak tradycyjne szkoły, z tym że nastąpi to o wiele szybciej. Do kursu organizowanego przez Szkoły KKZ przypisana jest specjalizacja MG.20 (dawniej M.20) czyli wykonywanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń i narzędzi. Kurs obejmuje ponad 600 godzin nauki. Jednak warto wiedzieć, że jest to kurs realizowany online. Oznacza to, że samodzielnie decydujemy kiedy i przez jaki czas będziemy się uczyć. Dlatego też kurs można skończyć nawet w 2-3 miesiące. Dzięki temu, że jest to kurs internetowy, także osoby które pracują zawodowo czy uczą się w innych szkołach, mogą z niego skorzystać.

A gdzie można znaleźć pracę w zawodzie ślusarza? Oczywiście są to firmy i zakłady produkcyjne. Ale można znaleźć też zatrudnienie w administracji budynków mieszkalnych i budynków użytku publicznego, a nawet w tzw. centrach handlowych, w stacjach obsługowo-naprawczych pojazdów czy nawet w firmach usługowych zajmujących się obróbką metali. Wbrew pozorom można z umiejętnościami ślusarza pracować w wielu różnych branżach, niekoniecznie jako pracownik produkcji. Z powodzeniem można założyć też własną firmę.