Kurs ślusarz MG.20 Wrocław

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/260/slusarz-722204-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-mg20/src-BlogWrocław

Bardzo dużą popularnością cieszył się zorganizowany pod koniec zeszłego roku kurs ślusarz MG.20 we Wrocławiu. Jeżeli ktoś nadal jest zainteresowany wzięciem udziału w kursie, ale nie chce czekać na kolejną edycję we Wrocławiu czy w innym mieście, to obecnie można zapisać się na kurs online dla ślusarzy ze specjalizacją Kurs MG.20 (dawniej Kurs M.20), który organizuje Zespół Szkół KKZ.

Co jest lepsze: nauka stacjonarnie czy kurs internetowy? Tak naprawdę wszystko zależy od tego, ile mamy czasu na zdobycie kwalifikacji zawodowych, w jaki sposób lubimy się uczyć czy po prostu od jednostki, która kurs organizuje. Zespół Szkół KKZ organizuje kursy internetowe, na których można zdobyć kwalifikacje ślusarza – wykonywanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń i narzędzi. Kursy organizowane przez tę placówkę spełniają wymagania Ministra Edukacji Narodowej. A samo nabywanie kwalifikacji zawodowych w ten sposób jest zgodne z jego Rozporządzeniem. Ponadto Szkoły KKZ posiadają certyfikat jakości ISO 9001:2015, co także potwierdza, że jest to placówka ucząca bardzo dobrze.

Kursy internetowe są też wygodniejsze, ponieważ można zapisać się w dowolnym terminie i praktycznie od razu zacząć naukę. Ponadto uczymy się wedle podstawy programowej dla zawodu, ale w tempie, jakie sami sobie narzucimy. Jednak nawet osoby, które uczą się powoli, ponieważ nie mają zbyt wiele wolnego czasu, mogą ukończyć ten kurs szybciej niż naukę na przykład w szkole zawodowej.

Sam kurs pozwala na uzyskanie kwalifikacji zawodowych, które przydadzą się, jeśli chcemy pracować w firmach i warsztatach usługowych, prowadzić własną działalność obsługowo-naprawczą, zatrudnić się przy obróbce metali czy nawet przy administracji domów i mieszkań. Nie tylko firmy prywatne zatrudniają chętnie ślusarzy, ale też instytucje publiczne bardzo często poszukują wykwalifikowanych osób w tym zawodzie.

Wiele osób myśli, że ślusarz albo zajmuje się obrabianiem metalu, albo dorabianiem kluczy i naprawianiem zamków w drzwiach. Owszem są to zadania dla ślusarza, ale to nie wszystko. Ślusarz zajmuje się też wykonywaniem i naprawianiem narzędzi m.in. frezów, pił, wierteł itd. Zajmuje się też montażem, demontażem i naprawianiem niektórych narzędzi przy użyciu specjalistycznych technik czy obrabiarek. Są też osoby, które umiejętności ślusarskie wykorzystują do napraw w domu, w ogrodzie czy nawet do wykonywania dzieł sztuki z metalu. Co ciekawe ślusarz może też pracować jako konserwator broni białej czy też osoba, która ją wytwarza na potrzeby filmów, zamków czy po prostu pokazów.

Zatem osoba z kwalifikacjami ślusarza wcale nie musi pracować przy produkcji innych narzędzi czy obróbce elementów metalowych, a nawet może zostać pracownikiem zamku czy artystą.