Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej zarobki

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/235/technik-urzadzen-i-systemow-energetyki-odnawialnej-311930-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-bd17--bd18/src-BlogZarobki

Zadania zawodowe technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej to przede wszystkim projektowanie instalacji grzewczych, prowadzenie nadzoru budowy, urządzeń sanitarnych czy sporządzanie wszelkiego rodzaju kosztorysów, ofert przetargowych i kalkulacji. Ważne jest też odpowiednie zorganizowanie stanowiska pracy i dobór materiałów zgodnie z zasadami ergonomii, bhp i przepisami dotyczącymi przepisów przeciwpożarowych, ochrony środowiska. Od umiejętności i doświadczenia zależą też zarobki osoby pracującej na tym stanowisku. Wiele polskich przedsiębiorstw zajmujących się instalacjami oraz produkcją kolektorów słonecznych i ogniw fotowoltaicznych poszukuje wykwalifikowanych specjalistów na to stanowisko. Niestety, w Polsce doskwiera wyraźny brak osób, które nadawałyby się w tym fachu.

Mając to na uwadze Zespół Szkół KKZ postanowił wdrożyć w życie nową wizję edukacji. W ten sposób powstała pierwsza, internetowa platforma edukacyjna, która pozwala na wykwalifikowanie kursantów w zawodzie technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej w znacznie szybszym tempie niż ma to miejsce w szkołach publicznych. Nowa możliwość, to twór wielu spotkań wybitnych specjalistów, którzy zostali wsparci wykwalifikowanymi programistami, dzięki czemu usługa świadczona przez Zespół Szkół KKZ stoi na naprawdę wysokim poziomie oraz cieszy się dużą popularnością zarówno wśród młodych, jak i starszych kursantów. Internetowy kurs technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej (Kurs BD.17 i Kurs BD.18) to wykorzystanie wszystkich możliwości jakie daje metoda e-learningu. Bez wychodzenia z domu, przed własnym komputerem, w swoim własnym fotelu można nabierać pierwszych szlifów, które pozwolą na pozyskanie niezbędnej wiedzy. Warto zwrócić uwagę, że przy całym projekcie aktywnie działały wszystkie jednostki oświatowe zrzeszone w ramach Szkół KKZ. Cieszą się one sporą renomą w naszym kraju, posiadają te same uprawnienia, co szkoły publiczne oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej spogląda na działania przychylnym okiem. Innowacyjny pomysł w postaci internetowego szkolenia w szczególności przypadł im do gustu. Zresztą efekty widać gołym okiem, gdyż absolwenci e-learningu okazują dużą zdawalność w przypadku egzaminów przeprowadzanych przez OKE.

Usługi świadczone przez Zespół Szkół KKZ są sygnowane certyfikatami jakości ISO. Poza tym naukę przez Internet można równocześnie realizować wraz z praktykami zawodowymi. U wielu kursantów odległość do placówki to dosłownie kilka kilometrów. Zdobycie tytułu zawodowego w kilka miesięcy, a nie dwa lata jest propozycją kuszącą, do tego ograniczenie kosztów i brak konieczności przerywania dotychczasowych zajęć pozwoli na szybkie zapełnienie rynku pracy w specjalistów z tytułem technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Wkrótce będzie trzeba bić pokłony specjalistom ze Szkół KKZ.