Technik Ekonomista zarobki

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/193/technik-rachunkowosci-331403-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au35--au36/src-BlogZarobki

W branży finansowej od zawsze można liczyć na wysokie zarobki. Nawet na niższych stanowiskach asystenckich oferowana jest wyższa pensja niż ustawowa minimalna krajowa. A ile mogą zarobić specjaliści? Wbrew pozorom i technik ekonomista może liczyć na zarobki w kwocie kilku tysięcy złotych miesięcznie. Mediana wynagrodzeń ekonomistów wynosiła aż 4855 złotych brutto na koniec 2017 roku. W kolejnym roku jeszcze wzrosła, co oznacza, że w kolejnych latach też można liczyć na wzrost zarobków w tej branży. W wielu firmach bardzo chętnie zatrudniane są osoby z tytułem technika ekonomisty, ponieważ taki tytuł zawodowy oznacza, że podczas nauki zaliczyło się też praktyki zawodowe, a aby uzyskać sam tytuł trzeba zdać egzamin państwowy przed OKE. Przy czym studia na uczelni wyższej też oferują uzyskanie statusu ekonomisty, ale zdaje się egzaminy tylko na uczelni przed kadrą tam pracującą. Dlatego sporo przedsiębiorców zatrudniających ekonomistów wybiera techników, którzy zdali egzamin państwowy.

Jak zostać technikiem ekonomistą? Aby przystąpić do egzaminu przed OKE najpierw trzeba się nauczyć podstaw ekonomii. Bardzo pomocny w tym może być kwalifikacyjny kurs zawodowy technik ekonomista organizowany przez Zespół Szkół KKZ. Można tutaj ukończyć kurs w dwóch kwalifikacjach. Dostępne są: planowanie i prowadzenie działalności w organizacji Kurs AU.35 (dawniej A.35) oraz prowadzenie rachunkowości Kurs AU.36 (dawniej A.36). Zapisując się na kurs można wybrać, czy będziemy uczyć się obu równolegle czy tylko jednej np. prowadzenie rachunkowości.

Zajęcia w Szkołach KKZ organizowane są metodą e-learningową. Co to oznacza? Nie trzeba się zapisywać do 2-letniej szkoły policealnej i co dwa tygodnie jeździć na zajęcia do szkoły. Można uczyć się przez Internet tej samej podstawy programowej i uzyskać takie same kwalifikacje jak po nauce w stacjonarnej szkole, ale o wiele szybciej. Ucząc się na kursie online to my decydujemy jak dużo materiału na raz przerobimy i jak często będziemy się uczyć. Oczywiście trzeba też zrealizować 160 godzin praktyk zawodowych, ale samą podstawę programową realizujemy w dowolnym czasie. Dzięki temu cały kurs można skończyć nawet w 3 miesiące!

Dlaczego warto wybrać Zespół Szkół KKZ? Ponieważ podstawa programowa zgodna jest z wytycznymi MEN, a sama szkoła spełnia wymagania Ministra Edukacji Narodowej, dodatkowo ma uzyskany certyfikat ISO 9001:2015, który potwierdza jakość jej usług. Wszystkie dokumenty wystawiane po zakończeniu kursu są zgodne ze wzorem zawartym w Rozporządzeniu MEN, a zatem będą akceptowane wszędzie tak samo jak dokumenty ze szkół tradycyjnych, które też podlegają MEN.