Kurs Mechanik – monter maszyn i urządzeń MG.17 (dawniej M.17)

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/212/mechanik-monter-maszyn-i-urzadzen-723310-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-mg17/src-BlogMechanik

Wbrew pozorom jedną z szybko rozwijających się branż jest mechanika. Ale nie mechanika samochodowa a montaż i obsługa maszyn i urządzeń. Obecnie każdego dnia zmieniają się podstawowe urządzenia, z których korzystamy w pracy czy w celach zachowania kontaktu z innymi osobami, albo nawet dla rozrywki. Postęp technologiczny można zobaczyć choćby po samych telewizorach, które jeszcze 5 lat temu bardzo rzadko miały złącze USB czy możliwość podłączenia do Internetu, a obecnie jest to standard. Warto więc zainwestować swój czas w naukę zawodu, który naprawdę jest uznawany za przyszłościowy.

Ciekawą opcją jest kurs mechanik – monter maszyn i urządzeń Kurs MG.17 (dawniej Kurs M.17), który można zrealizować w formacie online. Wbrew pozorom taka metoda nauki jest bardzo efektywna i można uzyskać wiedzę, która pozwoli na pracę w tym zawodzie. A co ważniejsze kursy realizowane przez Zespół Szkół KKZ podlegają kontroli MEN. Oznacza to, że Zespół Szkół KKZ spełnia wymagania Ministra Edukacji Narodowej i wszystkie kursy oferowane przez tę jednostkę mają program nauczania zgodny z oczekiwaniami Ministra co do kształcenia w wybranym zawodzie.

Ponieważ wszystkie kursy prowadzone przez tę placówkę są zgodne z Rozporządzeniem MEN, to dokumenty, które uzyskuje się po ich ukończeniu, także są zgodne ze wzorem dokumentacji ustalonym przez MEN. Mówiąc wprost po ukończeniu kursu i otrzymaniu np. zaświadczenia można znaleźć pracę wszędzie, ponieważ dokumenty wydane na wzorze MEN są respektowane w każdym zakładzie pracy. A do tego Szkoły KKZ mają wydany certyfikat ISO 9001:2015, co także jest poświadczeniem wysokiej jakości usług.

Kurs mechanika oferuje kwalifikację montaż i obsługa maszyn i urządzeń MG.17 (dawniej M.17). Oznacza to, że będziemy uczyć się samych konkretów. Kurs podzielony jest na dwie części: kształcenie wspólne i kwalifikację MG.17, czyli wiedzę bardzo specjalistyczną. Nie jest to kurs, który zrobimy w jeden dzień, ponieważ mimo, że uczymy się samodzielnie na platformie e-learningowej to materiały kursu obejmują kilkaset godziny nauki! To bardzo dużo, ale sami dzielimy sobie przez ile godzin będziemy się uczyć. Można do kursu przysiąść codziennie, a można raz na tydzień. Dlatego też można powiedzieć, że najpewniej ukończymy go w ciągu kilku miesięcy.

Nauka online jest bardziej efektywna, ale i szybsza. Sami decydujemy o tempie nauki, dlatego możemy uczyć się dokładnie i powtarzać materiał tyle razy, ile potrzebujemy. A z drugiej strony taki kurs kończymy szybciej niż stacjonarne szkolenie, ponieważ nie musimy czekać do kolejnego terminu zjazdu tylko sami wybieramy porę kiedy chcemy się uczyć.