Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej kwalifikacje

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/235/technik-urzadzen-i-systemow-energetyki-odnawialnej-311930-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-bd17--bd18/src-BlogKwalif

Zawód technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej jest zawodem o szerokim profilu, umożliwia specjalizację zarówno w zakresie energetyki wodnej, jak i wielu innych, np. geotermalnej czy wodorowej. Biorąc pod uwagę obecnie intensywny rozwój rynku odnawialnych źródeł energii oraz rosnące zapotrzebowanie na specjalistów z tej branży, można śmiało stwierdzić, że technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej już wkrótce będzie niewystarczająco zaspakajany. Odpowiednie charakteryzowanie konwencjonalnych oraz niekonwencjonalnych źródeł energii wymaga wiedzy oraz praktyki zawodowej, stąd też pracodawcy mają problem z wypełnieniem wolnych etatów w swoich przedsiębiorstwach. Zwłaszcza, że nasz kraj jest w wysokim zapotrzebowaniu na tego typu specjalistów.

Doskonale z tego sprawę zdaje sobie Zespół Szkół KKZ, czyli jednostki oświaty, które działają w Polsce na tych samych warunkach co placówki publiczne. Działanie na tych samych warunkach nie oznacza takie samej skuteczności oraz liczby wypuszczanych absolwentów na rynek pracy. Internetowy kurs technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej to nowe rozwiązanie, które z pewnością pozwoli na nadrobienie niedoboru specjalistów w tej branży. Szkoły KKZ świadczą usługę e-learningu poświadczoną certyfikatem ISO oraz pełnym poparciem ze strony Ministerstwa Edukacji Narodowej. Poza tym, nauka przed własnym komputerem to możliwość swobodnej realizacji praktyk zawodowych o tym samym czasie. To od kursanta zależy, kiedy tak naprawdę zasiądzie do nauki. W tym przypadku nie ma mowy o ciągłych wyjazdach, wydawaniu pieniędzy na nocleg, zakwaterowanie w hotelu czy wyżywienie. Cała, stojąca na wysokim poziomie nauka może odbywać się z perspektywy domowego fotela. Platforma edukacyjna stworzona przez wybitnych informatyków nie zawodzi, mimo dużego zainteresowania serwery nie siadają. Wszelkie materiały edukacyjne na niej zgromadzone są przedstawione w przejrzysty sposób oraz podzielona na jednostki tematyczne. W ten sposób każdy kursant będzie mógł dostosować swoje tempo do swoich możliwości.

Prowadzona nauka metodą e-learningową w celu osiągnięcia tytułu zawodowego technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej jest zgodna z nową podstawą programową Kurs BD.17 i Kurs BD.18, czyli każdy absolwent będzie posiadał pełną wiedzę w zakresie montażu urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz ich eksploatacji. Te same kwalifikacje, ale w komfortowych warunkach, w domowym zaciszu możliwe, że kiełkuje właśnie ziarno, które pozwoli na uchronienie środowiska naturalnego przed kompletną dewastacją! Uzyskanie tych samych umiejętności w krótszym czasie? Bez problemu, to wszystko zależy od możliwości kursantów!