Technik energetyk kwalifikacje

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/258/technik-energetyk-311307-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-ee24--ee25/src-BlogKwalif

Są zawody, do których wykonywania potrzebne są potwierdzone przez Ministra Edukacji Narodowej kwalifikacje. W coraz większej ilości firm stawia się też na zatrudnianie specjalistów. Nie trzeba mieć wysokiego tytułu naukowego, ale trzeba mieć potwierdzenie, że nasze umiejętności są zgodne z podstawą programową w danym zawodzie, czy też że mamy w nim praktykę. Początkujące osoby mogą nawet przedstawić obowiązkowe praktyki zawodowe, jako doświadczenie w zawodzie. Jednak oczywiście warto mieć jeszcze inne dokumenty potwierdzające naszą wiedzę. Zwłaszcza w branżach dość technicznych, jak energetyka.

Technik energetyk kwalifikacje zawodowe może zdobyć albo od razu zapisując się do szkoły średniej o tym profilu. Albo po jej ukończeniu, czy nawet już w trakcie pracy zawodowej w innej branży przez zapisanie się do 2-letniej szkoły policealnej. Jednak jest jeszcze szybsze rozwiązanie dostępne dla wszystkich osób, które ukończyły 18 lat i co najmniej szkołę podstawową. Są to kwalifikacyjne kursy zawodowe dla techników energetyków. Podczas kursów w Zespole Szkół KKZ można uczyć się dwóch specjalizacji. Będą to eksploatacja instalacji i urządzeń do wytwarzania i przesyłania energii cieplnej Kurs EE.24 (dawniej Kurs E.22) albo eksploatacja instalacji i urządzeń do wytwarzania i przesyłania energii elektrycznej Kurs EE.25 (dawniej Kurs E.23). Zapisując się na kurs możemy wybrać, którą kwalifikację chcemy realizować albo uczyć się obu specjalizacji.

Kursy organizowane przez Zespół Szkół KKZ są o wiele szybsze mimo, że mają tę samą podstawę programową, co np. 2-letnie szkoły policealne, czyli podstawę zgodną z Rozporządzeniem MEN, ponieważ są to kursy internetowe. Jeśli tylko będziemy uczyć się regularnie, to taki kurs możemy ukończyć w 3-4 miesiące. Trzeba jeszcze pamiętać o odbyciu 160 godzin praktyk zawodowych. Dzięki formie online można się uczyć o dowolnie wybranej porze, więc sami decydujemy, kiedy nam pasuje nauka. Nie trzeba trzymać się rozłożenia materiału na 2 lata jak w szkołach zaocznych. Z powodzeniem ten sam materiał można opanować w kilka miesięcy i to ucząc się wygodnie we własnym domu. Kursy online mają jeszcze jedną dużą zaletę – można je rozpocząć każdego dnia! Nie trzeba czekać z zapisem i rozpoczęciem nauki aż zacznie się nowy semestr.

Kursy internetowe organizowane przez Zespół Szkół KKZ cieszą się dużą popularnością także dlatego, że ta placówka ma wydany certyfikat ISO 9001:2015, a nie ma lepszej gwarancji wysokiej jakości usług niż oryginalny certyfikat. Oprócz tego spełnia też wymagania MEN, a więc dokumenty potwierdzające kwalifikacje zawodowe również będą zgodne ze wzorem MEN, co oznacza, że każda firma je zaakceptuje.