Kurs technik energetyk EE.24 i EE.25 Wrocław

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/258/technik-energetyk-311307-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-ee24--ee25/src-BlogWrocław

Branża energetyczna prężnie się rozwija. W Polsce z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się odnawialne źródła energii. Dużo osób inwestuje w produkcję prądu na własne potrzeby przez panele fotowoltaiczne czy ciepłą wodę przez panele solarne. Sporo ludzi też zmienia dostawców energii elektrycznej i ciepła, ponieważ chce oszczędzić na rachunkach. Przy montażu nowych instalacji energetycznych przyda się pomoc fachowca. A nawet w wielu sytuacjach jest ona wymagana. Dlatego też bardzo często poszukiwani są technicy energetyki, którzy mogą liczyć na stałe zatrudnienie i branżę, która się cały czas rozwija. To z kolei pozwala na szybki rozwój kariery zawodowej z możliwością awansu na wyższe stanowiska. Co zrobić, aby pracować w branży energetycznej?

W zeszłym roku odbył się kurs technik energetyk EE.24 i EE.25 we Wrocławiu. Jednakże nie trzeba czekać na kolejną edycję kursu w stolicy Dolnego Śląska. Można zapisać się nawet dzisiaj na ten sam kurs, ale prowadzony w formie kursu internetowego. Organizatorem kursu we Wrocławiu, jak i kursów internetowych jest Zespół Szkół KKZ. Kursy online także podlegają weryfikacji przez MEN, a Szkoły KKZ spełniają wymagania Ministra. Ponadto program kursu jest zgodny z wyznaczoną dla zawodu technika energetyka podstawą programową. Oznacza to, że podczas nauki na kursie nauczymy się tych samych zagadnień co choćby w 2-letniej szkole policealnej, o tym kierunku. Z tym, że nauka w formacie kursu online jest o wiele bardziej wygodna czy też szybsza.

Szkoły KKZ realizują bardzo wiele różnych kursów. Dzięki wysokiej jakości usług zdobyły certyfikat ISO 9001:2015, oraz wiele dobrych opinii od osób, które swoje kursy już ukończyły. Warto też wiedzieć, że na kursie online do wyboru są dwie specjalności w zawodzie technik energetyk. Można od razu zapisać się na obie albo wybrać tylko jedną, jeśli tylko takim kierunkiem jesteśmy zainteresowani. Te specjalności to eksploatacja instalacji i urządzeń do wytwarzania i przesyłania energii cieplnej EE.24 (dawniej E.22) albo eksploatacja instalacji i urządzeń do wytwarzania i przesyłania energii elektrycznej EE.25 (dawniej E.23). Na tym kursie są też obowiązkowe praktyki zawodowe. Dzięki temu można nauczyć się nie tylko zawodu w teorii, ale i w praktyce.

Po ukończeniu kursu otrzymuje się stosowne zaświadczenie i potwierdzenie zdobycia wiedzy. Ale można też przystąpić do państwowego egzaminu zawodowego w CKE i uzyskać tytuł technika energetyka. Można więc kurs potraktować, jako przygotowanie do egzaminu państwowego lub możliwość zwiększenia swoich kwalifikacji zawodowych i wiedzy w tej tematyce.