Kurs florysta RL.26 (dawniej R.26)

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/255/florysta-343203-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-rl26/src-BlogFlorysta

Florysta to bardzo popularny zawód wśród osób, które lubią rośliny, a w szczególności kwiaty. Jest to praca w przyjemnym środowisku i można zarówno otworzyć własną działalność gospodarczą jak i pracować na etacie. Jednakże, aby umieć ułożyć kompozycje z kwiatów potrzebna jest nie tylko wprawa w dobieraniu kolorów, które do siebie pasują, ale też znajomość samych roślin. A nawet znaczenie roślin czy kolorów jakie przybierają, aby dopasować bukiet stosowanie do okazji. Dlatego też warto najpierw nabyć specjalistyczną wiedzę w tym zakresie, a dopiero potem aplikować do pracy. W niektórych miejscach wręcz wymagane jest posiadanie kwalifikacji zawodowych jako florysta i co wtedy? Kurs florysta RL.26 (dawniej R.26) może nam zająć tylko 1,5 miesiąca nauki! Oznacza to, że nawet w trakcie jednego naboru mamy szanse zdobyć uprawnienia i zdobyć wymarzoną pracę.

Jak zapisać się na taki kurs? Można go znaleźć w ofercie Zespołu Szkół KKZ, który oferuje naukę metodą e-learningową. Mówiąc w skrócie robimy kurs przez Internet. Ale nie oznacza to, że będzie on okrojony z materiału. Szkoły KKZ mają uprawnienia do nauczania w ten sposób wydane przez MEN, a sam program nauczania nawet na kursach internetowych jest zgodny z obowiązującą podstawą programową. W ramach kursu florysty trzeba zrealizować też 160 godzin praktyk zawodowych. Natomiast głównym punktem kursu jest nauka specjalizacji wykonywanie kompozycji florystycznych. A pozyskane podczas kursu kwalifikacje zawodowe będą ważne zgodnie z Rozporządzeniem MEN. Warto też zauważyć, że Zespół Szkół KKZ może wylegitymować się certyfikatem ISO 9001:2015, który potwierdza jakość usług.

Taki kurs można realizować przez Internet, co oznacza, że można zacząć naukę zaraz po zapisie na kurs. Nie trzeba czekać na stworzenie grupy osób, chętnych uczyć się tego zawodu. Można wręcz powiedzieć, że to nauczanie indywidualne i dopasowane do naszych potrzeb. Oprócz tego, że można zapisać się w każdej chwili na kurs florysty, to także można uczyć się wedle własnego planu. Oczywiście program nauczania obejmuje 612 godzin wraz z praktykami, ale to my dzieli sobie ten plan na partie materiału. Można jednego dnia uczyć się 6 godzin, a innego tylko godzinę. W ten sposób można kurs skończyć nawet w 1,5 miesiąca.

A do tego taka metoda nauki jest szczególnie wskazana osobom, które pracują zawodowo i chciałyby uzyskać kolejne kwalifikacje zawodowe, lub też osobom, które jeszcze się uczą, ale chcą już mieć konkretny zawód, aby szybko dostać pracę. Dzięki temu, że samemu wybieramy czas nauki jest możliwe pogodzenie pracy i nauki na kursie. Jest to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie.