Wędliniarz zarobki

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/194/wedliniarz-751107-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-tg05/src-BlogZarobki

Zawód wędliniarza cieszy się w Polsce bardzo dużą popularnością, choć niewątpliwie związany jest ze stosunkowo trudnymi warunkami pracy. Zdecydowanie warto zainteresować się tą specjalizacją, bowiem wędliniarz może liczyć na bardzo dobre zarobki. Praca sama w sobie dla wykwalifikowanego wędliniarza nie jest bardzo trudna, ponieważ opiera się w głównej mierze na tych samych schematach oraz rutynowym wykonywaniu obowiązków.

Wędliniarz może liczyć na zarobki przekraczające znacznie najniższe wynagrodzenie krajowe. Wypłata uzależniona jest w głównej mierze od miejsca pracy, a także lokalizacji zakładu czy ubojni. Większe przedsiębiorstwa oferują zazwyczaj zdecydowanie wyższą stawkę godzinową dla swoich pracowników, aniżeli drobne zakłady przemysłowe. Na wyższe stawki mogą liczyć dodatkowo osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży. Reasumując – przeciętne wynagrodzenie dla wędliniarza to od 3 tysięcy “netto” na rękę w górę.

Wszyscy zainteresowani podjęciem pracy w zawodzie wędliniarza powinny posiadać określone kwalifikacje zawodowe (Kurs TG.05). Oprócz nich każda osoba zatrudniona w tym fachu zobligowana jest posiadać aktualne badania lekarskie, które dopuszczają do pracy w kontakcie z żywnością – nie może być nosicielem chorób zakaźnych, pasożytów czy posiadać alergii na stosowaną chemię czy środki czystości. Kwalifikacje zawodowe można uzyskać zapisując się na naukę w szkole policealnej lub korzystając z licznej oferty kursów przygotowujących do pełnienia zawodu. Wśród szczególnie polecanych kursów znajdują się te dostępne w ofercie Zespołu Szkół KKZ. Kurs na wędliniarza realizowany przez ten placówkę prowadzony jest przez internet z wykorzystaniem nowoczesnej i bardzo funkcjonalnej platformy e-learningowej. Kwalifikacyjny kurs zawodowy jest najlepszym rozwiązaniem dla osób chcących rozpocząć pracę w zawodzie i bardzo dobrą alternatywą dla nauki w szkole policealnej, ponieważ zasadniczo trwa o wiele krócej oraz zapewnia większą ilość praktyki.

Kurs wędliniarza realizowany przez Zespół Szkół KKZ w kompleksowy sposób przygotowuje uczestników do zawodu – realizuje zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne pozwalające uzyskać niezbędne i wymagane w zawodzie umiejętności. Same szkoły KKZ są profesjonalną jednostką zajmującą się organizacją szkoleń, która jest wpisana do ewidencji podmiotów oświatowych. W trakcie kursu realizowana jest nowa podstawa programowa zgodna z wytycznymi Ministerstwo Edukacji Narodowej, a absolwent kursu otrzymuje potwierdzenie uzyskanych kwalifikacji na druku MEN. Dodatkowo kursy realizowane przez szkołę KKZ posiadają certyfikat ISO, które gwarantują wysoką jakość kształcenia oraz niewątpliwie wyróżnia te kursy na tle innych.