Dekarz kwalifikacje

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/323/dekarz-712101-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-bd08/src-BlogKwalif

Do budowy każdego typu nieruchomości zawsze zatrudnia się ekipę specjalistów z danej branży. Oczywiście może się zdarzyć, że jedna firma dysponuje brygadami, które mają wykonać poszczególne etapy prac po kolei. Są też przedsiębiorstwa, które skupiają się tylko na jednym rodzaju projektów. Najczęściej poszukiwani są wykwalifikowani dekarze. Jakie dekarz kwalifikacje powinien mieć, aby móc podjąć pracę w dużej firmie? A może potrzebne są specjalne kwalifikacje, aby prowadzić własną firmę? W obu wypadkach, czy to zatrudnienia jako pracownik, czy chęci prowadzenia swojej działalności gospodarczej. Na szczęście obecnie kwalifikacje zawodowe można uzyskać nawet w kilka miesięcy. Jak to zrobić?

Między innymi Zespół Szkół KKZ organizuje kwalifikacyjne kursy zawodowe online. Szkoły KKZ spełniają wymagania Ministra edukacji Narodowej i jak najbardziej mogą prowadzić kursy zawodowe. A ponadto mają też wydany certyfikat ISO 9001:2015, który potwierdza wysoką jakość usług tej jednostki. Kursy online są uznawane przez MEN jako forma nauki, która daje kwalifikacje zawodowe. Nie trzeba się więc obawiać, że wybierając taki rodzaj kształcenia, dostaniemy tylko wiedzę, bez dokumentów. Wręcz przeciwnie. Po ukończony w Szkole KKZ kursie online otrzymamy potwierdzenie uzyskanych jako dekarz kwalifikacji w specjalizacji wykonywanie robót dekarskich Kurs BD.08 (dawniej Kurs B.12) na oficjalnym zaświadczeniu. Taki dokument będzie wiarygodny dla każdego pracodawcy.

Czego dokładnie można nauczyć się na tego rodzaju kursie? Mimo, że uczymy się przez Internet o wybranej przez siebie porze, czy też w swoim tempie i tak cały materiał obejmuje 716 godzin nauki. A także jest zgodny z podstawą programową dla zawodu dekarza. Podczas kursu można nauczyć się między innymi analizowania rysunków roboczych, ustalania i planowania zakresu robót dekarskich, zasad doboru materiałów dekarsko-blacharskich wedle budowanej konstrukcji, oceny jakości materiałów czy przygotowanie ich przez obróbkę do wykonania prac dekarskich.

Oczywiście bardzo ważne jest też umiejętne operowanie narzędziami i znajomość podstawowych operacji blacharskich. Dekarz musi też bardzo dobrze wiedzieć jak pracować z danym materiałem, oraz w jaki sposób go obrabiać, aby dach został ukończony bez szczelin. Jednak sama konstrukcja i pokrycie dachu to nie wszystko, co musi być idealnie zamontowane. Także obróbki blacharskie czy wykończenie, jak zamontowanie rynny wchodzi w zakres prac dekarskich. Często też dekarz musi dokonywać poprawek lub łatać dziury w dachach, a więc przyda się znajomość prostych prac, które zabezpieczą dach przed przeciekaniem, a nie tylko samo konstruowanie i wykonywanie całkowicie nowych pokryć dachowych. Wszystkiego, co powinien wiedzieć o swojej pracy dekarz, można się nauczyć właśnie z kursu zawodowego.