Dekarz zarobki

Dekarz zarobki

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/323/dekarz-712101-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-bd08/src-BlogZarobki

Dekarz to pracownik budowlany, który najczęściej wykonuje najwięcej prac w sezonie wiosennym i letnim. Choć jeśli pogoda sprzyja, to może pracować przez cały rok. Główną domeną dekarzy jest przygotowywanie pokryć dachowych czy też wykonywanie całych dachów wedle projektu. Branża budowlana w Polsce jest branżą stabilną. Zawsze można liczyć na znalezienie pracy w tej dziedzinie. Ale, aby mieć naprawdę dobrze opłacane stanowisko pracy, trzeba mieć odpowiednie kwalifikacje zawodowe. Nawet dekarz musi mieć co najmniej skończoną szkołę zawodową lub odpowiednie kursy kształcące w tym zawodzie. Pozostaje jednak pytanie co z pensją?

To zależy. Dekarz zarobki może mieć bardzo różne. Najczęściej podawana jest stawka 5000 złotych brutto, dla pracownika etatowego. Jednakże wiele zależy od projektów, jakie wykonuje firma. Ponieważ stawki dla dekarzy często rozliczane są za wykonany projekt, a nie jako pensja miesięczna. Ponadto wielu dekarzy pracuje też w ramach własnej działalności gospodarczej, a więc mogą zarabiać zdecydowanie więcej niż 5 tysięcy złotych na miesiąc.

Najpierw jednak trzeba zdobyć kwalifikacje zawodowe. Kurs dekarza ze specjalizacją Kurs BD.08 wykonywanie robót dekarskich (dawniej Kurs B.12) można zrobić w Zespole Szkół KKZ. Jest to kurs internetowy, a więc nawet jeśli pracujemy już zawodowo czy uczymy w innego typu szkole, bez problemu można zrobić dodatkowo taki kurs. Szkoły KKZ spełniają wymagania MEN, a taka forma nauki i zdobycia kwalifikacji zawodowych jest zgodna z Rozporządzeniem Ministra. A zatem po ukończeniu kursu będziemy mieli fachową wiedzę, oraz dokument potwierdzający zdobyte kwalifikacje zawodowe. Same Szkoły KKZ mogą też przedstawić zdobyty certyfikat ISO 9001:2015, który potwierdza, że kursy są wysokiej jakości.

Czego można nauczyć się na takim kursie dla zawodu dekarza? W zakres obowiązków dekarza wchodzi wiele zadań. Między innymi ustalanie zakresu i rodzaju prac, na podstawie rysunków. A zatem na kursie będzie można nauczyć się odczytywania rysunków i planowania, a także dobierania materiałów budowlanych. Oczywiście omówione będą wszystkie prace przygotowawcze, wykonawcze czy nawet porządkowe, jakie dekarz będzie wykonywał. Warto wiedzieć, że kwalifikacje dekarza nie muszą kończyć się na kursie zawodowym, a można później zdać egzamin na czeladnika.

Kursy internetowe, to zatem świetny sposób, aby zdobyć wiedzę potrzebną do wykonywania tego zawodu, albo też przygotować się do kontynuacji nauki, już na wyższym stopniu. Czy nawet potraktować to jak szkolenie do egzaminu czeladniczego, jeśli ktoś myśli o jego zdawaniu, a tak naprawdę wiedzę ma nabytą tylko przez doświadczenie. Co jest przydatne do wykonywania obowiązków, ale na egzaminie obowiązuje też teoria, której nauczymy się na kursie.