Kurs elektromechanik EE.04 (dawniej E.7)

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/200/elektromechanik-741201-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-ee04/src-BlogElektromechanik

Jednym z bardziej pożądanych obecnie zawodów jest elektromechanik. Dlaczego? Elektromechanicy mogą pracować w wielu branżach. Mogą zarówno pracować przy projektowaniu i wykonywaniu urządzeń, jak i przy instalacjach i naprawie, a nawet w branży IT jako wsparcie, czy po prostu w sklepach z elektroniką. Przez wiele lat elektromechanik był utożsamiany z męskim zawodem. Ale wraz z rozwojem rynku elektroniki oraz przedsiębiorstw z branży IT, coraz więcej kobiet także decyduje się na zrobienie tychże kwalifikacji zawodowych. Zwłaszcza kurs elektromechanik Kurs EE.04 (dawniej Kurs E.7) ze specjalizacją montaż i obsługa maszyn i urządzeń elektrycznych cieszy się dużą popularnością.

Osoby, które mają takie kwalifikacje zawodowe mogą zajmować się projektowaniem, obsługą czy naprawą urządzeń elektronicznych. Do takich sprzętów zalicza się między innymi AGD i RTV używane w domach, instalacje elektryczne w samochodach czy też maszyny produkcyjne i urządzenia biurowe. Elektromechanik może też zdobyć specjalizację elektromechanika samochodowego i nie tylko naprawiać pojazdy, ale też projektować nowoczesne systemy bazujące na układach elektrycznych. Jednakże najczęściej wybierana jest najbardziej ogólna, a co za tym idzie uniwersalnie przydatna specjalizacja EE.04 (dawniej E.7). Jak można nabyć takie kwalifikacje zawodowe?

Kurs można zrobić między innymi przez Internet. Warto zapisać się do Zespołu Szkół KKZ właśnie na ten kwalifikacyjny kurs zawodowy. Dlaczego akurat tutaj? Przede wszystkim Szkoły KKZ spełniają wymagania Ministra Edukacji Narodowej, a więc mają prawo nauczać poprzez udostępniane kursy zawodowe. Ponadto sama metoda kursu internetowego jest zgodna z wymogami zapisanymi w Rozporządzeniu MEN. Kursy w Szkołach KKZ realizują też podstawę programową wyznaczoną dla konkretnego zawodu oddzielnie. Dlatego te kursy są naprawdę wartościowe i nawet jeśli nie przekonuje nas nauka przez Internet, to spełnienie wymagań MEN czy ten sam program co w szkołach stacjonarnych, powinny być wystarczającym powodem, aby zapisać się na taki kurs. Oprócz samego MEN, także ISO zweryfikowało jakość działania Zespołu Szkół KKZ poprzez wydanie certyfikatu ISO 9001:2015. Oznacza to, że Szkoły KKZ spełniają także bardzo wysokie normy ISO i są jednostką działającą naprawdę na wysokim poziomie.

Sam kurs mimo, że prowadzony jest przez Internet, to obejmuje aż 716 godzin nauki zawodu i specjalizacji EE.04. Sami jednak wybieramy ile godzin dziennie czy tygodniowo będziemy się uczyć. Dlatego tego typu kursy są idealnym rozwiązaniem dla osób pracujących, czy uczących się w trybie dziennym, które chcą zdobyć dodatkowy zawód.