Drukarz kwalifikacje

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/282/drukarz-732201-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au17/src-BlogKwalif

Do wykonywania zawodu drukarza potrzebne są specjalistyczne kwalifikacje. Osoby, które widzą oferty zatrudnienia w drukarniach nie zawsze są świadome na czym ta praca polega. Oczywiście każda drukarnia zajmuje się po prostu drukiem zleconych projektów. Jednak mogą to być wydruki ulotek, plakatów, książek, banerów reklamowych czy nawet dużych billboardów na siatkach mesh. Dlatego trzeba umieć po pierwsze obsługiwać maszyny, a po drugie programy, które potrzebne są do prawidłowego wykonywania druku. Z tego powodu, żeby pracować w drukarni potrzebne są kwalifikacje zawodowe i specjalistyczna wiedza.

Jakie drukarz kwalifikacje powinien mieć, aby móc dostać pracę w tym zawodzie? Jedną z najlepszych kwalifikacji jest Kurs AU.17 (dawniej Kurs A.15), czyli realizacja procesów drukowania z form drukowych. Osoby z tą kwalifikacją zawodową mogą tak naprawdę pracować przy każdej maszynie drukującej. A dzięki uzyskaniu tej specjalizacji można nie tylko pracować w samych drukarniach, ale też w wydawnictwach, które same drukują swoje książki, w zakładach poligraficznych czy też w zakładach przy druku artystycznym. Takie wykształcenie daje więc szerokie możliwości. Można założyć swoją własną drukarnię lub też zdobyć zatrudnienie w dużych przedsiębiorstwach.

Ale w jaki sposób można uzyskać takie kwalifikacje? Obecnie jest to niezwykle proste, ponieważ wystarczy ukończyć kwalifikacyjny kurs zawodowy przez Internet dla drukarzy, który organizuje między innymi Zespół Szkół KKZ. Taki kurs jest przez Ministra Edukacji Narodowej uznawany za równie ważny jak nauka w szkole stacjonarnej. A same Szkoły KKZ spełniają wymagania stawiane placówkom kursowym przez MEN, dlatego można mieć pewność, że mimo iż jest to kurs, a nie np. szkoła zawodowa, to kwalifikacje zawodowe będą tak samo ważne, a poziom nauczania wysoki. Zespół Szkół KKZ posiada też certyfikat jakości ISO 9001:2015.

Dlaczego warto zapisać się na kurs? Przede wszystkim na kurs internetowy można zapisać się w każdej chwili. Oznacza to, że nie trzeba czekać, nawet kilka miesięcy, aż zacznie się nowy semestr nauki. Ponadto program nauki jest zgodny z podstawą programową dla zawodu drukarza, ale to my decydujemy czy jednego dnia spędzimy 4 godziny czy 8 godzin na nauce. Nie ma sztywnego planu zajęć, do którego trzeba się dostosować. Dlatego z takiego kursu mogą skorzystać i osoby, które nadal się uczą w innej szkole czy też osoby, które pracują zawodowo i nie ma mają czasu na naukę w tradycyjnej szkole. Dzięki nauce na kursie można też przystąpić do egzaminu w OKE. Dlatego, jeśli ktoś chce dobrze się przygotować i zdać egzamin za pierwszym razem, to taki kurs mu z pewnością pomoże.