Kurs fryzjer AU.21 Wrocław

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/221/fryzjer-514101-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au21/src-BlogWrocław

Fryzjer jest bardzo popularnym zawodem, z którego usług każdego dnia korzysta wiele osób. Nic w tym dziwnego, ponieważ obecnie w modzie jest dbanie o swój wygląd oraz świetnie prezentującą się fryzurę. W salonie fryzjerskim można dokonać koloryzacji włosów, czyli potocznie mówiąc farbowania lub delikatnych refleksów, podciąć końcówki czy diametralnie zmienić swój wygląd stawiając na fantazyjne cięcie czy upiąć włosy z okazji imprezy rodzinnej czy okolicznościowej.

Ze względu na bardzo prężnie zmieniające się trendy, każdy fryzjer powinien nieustannie poszerzać swoje umiejętności oraz kompetencje zawodowe – w branży fryzjerskiej ciągle pojawiają się nowe sposoby, na przykład farbowania włosów oraz nowe kosmetyki czy produkty do stylizacji. Wszystko to sprawia że branża fryzjerska jest bardzo wymagająca, a każdy fryzjer, który chce utrzymać się w zawodzie powinien stawiać na dodatkowe szkolenia oraz kursy.

Aby móc w ogóle pracować w zawodzie fryzjera należy posiadać określone dla zawodu kwalifikacje. Można je zdobyć na przykład uczestnicząc w profesjonalnym kursie kwalifikacyjnym na stanowisko fryzjera – jest to bardzo dobre rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić sporo czasu w przeciwieństwie do nauki w szkołach policealnych. W ostatnim czasie tego typu kurs na fryzjera odbył się między innymi na terenie Wrocławia. Niestety ze względu na lokalizację z pewnością nie mogły skorzystać z niego osoby zamieszkujące inne miasta czy mniejsze miasteczka w Polsce. Dobrym rozwiązaniem jest więc poszukiwanie kursu zdalnego, który oferuje kształcenie za pomocą wygodnej i bardzo funkcjonalnej platformy e-learningowej.

Wśród polecanych kursów znajduje się profesjonalny kurs na fryzjera dostępny w ofercie Zespołu Szkół KKZ, gdzie nauka odbywa się w sposób internetowy oraz trwa kilka miesięcy. Kurs pozwala na zdobycie kwalifikacji zawodowych, które według nowej podstawy programowej są określane kodem Kurs AU.21 i pozwalają uzyskać kompetencje zawodowe w zakresie wykonywania zabiegów fryzjerskich. Kurs na fryzjera przygotowany jest przez specjalistów i dlatego też kompleksowo przygotowuje kursantów do pełnienia zawodu. Kurs posiada certyfikat ISO oraz inne certyfikaty, które poświadczają wysoką jakość oraz profesjonalizm. Dodatkowo szkolenie prowadzone jest zgodnie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz realizuje wskazane przez tę instytucję wytyczne. Dzięki temu każdy uczestnik kursu może mieć pewność, że wzięcie udziału w kursie jest wartościowe oraz pozwala uzyskać wymarzoną pracę w zawodzie fryzjera – zatrudniając się u kogoś lub zakładając własną działalność gospodarczą.