Kurs betoniarz-zbrojarz BD.12 (dawniej B.16)

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/234/betoniarz-zbrojarz-711402-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-bd12/src-BlogBetoniarz

Osoba zajmująca stanowisko betoniarza-zbrojarza za główny cel swojej pracy obiera wykonywanie elementów betonowych lub żelbetonowych do konstrukcji nośnych budowli lub też elementów wypełniających budowlę. Tworzenie z żelbetonu dróg, budowli melioracyjnych lub mostów to wyzwania, na które zapotrzebowanie w naszym kraju ciągle występuje. Pracownik, który posiada wspomniane wykształcenie tak naprawdę zajmuje się dwoma materiałami – betonem oraz stalą. W tej kwestii powinien być specjalistą, wiedzieć niemalże wszystko o wymienionych tworzywach. Nie trzeba zaznaczać, jak istotne jest właściwe ułożenie zbrojeń, wylanie i nadzorowanie procesu „dojrzewania” betonu itp. Jak wygląda sytuacja w naszym kraju dotycząca tego zawodu?

Niestety nie wygląda najlepiej, dlatego też Zespół Szkół KKZ postanowił to odmienić. W tym celu wprowadził na rynek internetowy kurs betoniarza-zbrojarza, zgodnego z nową podstawą programową oznaczoną symbolami Kurs BD.12. Teraz bez wychodzenia z domu, o dowolnej porze, po włączeniu komputera każdy z zapisanych uczestników na internetowe szkolenie będzie mógł zgłębiać tematykę, która pozwoli na wyedukowanie się na stanowisko betoniarza-zbrojarza. To nie sam fakt, że zawód jest mało popularny, ale przede wszystkim ciążąca na takiej osoby duża odpowiedzialność. W tej pracy nie ma miejsca na pomyłki i trzeba wykonywać swoje zadania codziennie tak samo dobrze.

Co może przekonać młodą osobę do rozpoczęcia nauki przez Internet? To nie tylko oszczędność czasu, ale także pieniędzy. Nie należy przejmować się kosztami dotyczącymi dojazdu, wyżywienia czy zakwaterowania. Stąd też zaoszczędzone środki można przeznaczyć na zupełnie inny cel. Poza tym należy nadmienić, że Szkoły KKZ to placówka edukacyjna bardzo dobrze znana na polskim rynku oświatowym. Potwierdza to swoimi pochlebnymi opiniami Ministerstwo Edukacji Narodowej. Także wyniki osiągane przez absolwentów zdalnego kursu betoniarza-zbrojarza podczas innych egzaminów sprawiają, że marka i owoce e-learningowej ścieżki zdają się coraz bardziej kuszące dla większych ilości użytkowników. Walorem tego rozwiązania jest także dostępność do materiałów i forma przekazu. Całość materiałów znajduje się pod jednym adresem, gotowa zawsze do pobrania. Nie ma też wstydu, jeśli kursant postanowi ponownie zapoznać się z tematyką, która wcześniej sprawiła mu trudności. Powtórka nie wiąże się z żadną słabszą oceną, gdyż nawet wykształceni już betoniarze-zbrojarze sięgają po to źródło wiedzy jako upewnienie się w swoich poczynaniach. Nowa podstawa programowa, czyli Kurs BD.12, jako wykonywanie robót zbrojarskich i betoniarskich to nowa odsłona wcześniejszych założeń wynikających z Kurs B.16. Warto podążać właśnie ścieżką e-learningu, bo to mniej wyboista droga ku zdobyciu tytułu zawodowego.