Kurs technik elektronik EE.03 i EE.22 Wrocław

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/232/technik-elektronik-311408-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-ee03--ee22/src-BlogWrocław

Interesując się kursami zawodowymi, wiele osób wybiera kursy organizowane stacjonarnie na przykład w weekendy. Jeśli ktoś chciał zapisać się na kurs technik elektronik EE.03 i EE.22 we Wrocławiu, ale nie zdążył, to nie musi czekać na kolejną edycję, ponieważ nabór jest prowadzony na bieżąco do kursów internetowych. Na taki kurs można zapisać się dosłownie w każdej chwili, a rozpocząć naukę po dokończeniu formalności. Do tego z takich kursów może skorzystać każda osoba, która ma ukończone 18 lat i co najmniej szkołę podstawową. Dlatego są one niezwykle popularne. Jeśli ktoś rozważnie planuje swoją ścieżkę zawodową, to jeszcze ucząc się w szkole średniej może zdobyć zawód. Ale takie kursy są też świetną metodą zmiany kwalifikacji zawodowych, czy podniesienia uprawień, aby dostać awans, w przypadku osób, które już pracują.

Kurs dla technika elektronika Kurs EE.03 i Kurs EE.22 (dawniej E.6) obejmuje kwalifikację zawodową w zakresie: montaż oraz instalowanie układów i urządzeń elektronicznych. Zatem na tym kursie będziemy się uczyć tylko i wyłącznie jak pracować w tym zawodzie i umiejętności, które technik elektronik musi mieć. Jest to wiedza specjalistyczna, dlatego program kursu jest dość krótki. Tak naprawdę można go ukończyć nawet w 3 miesiące. W przeciwieństwie do 2-letnich policealnych szkół, uczymy się tu konkretów i przygotowania do wykonywania tego zawodu. A do tego sami decydujemy o intensywności nauki.

Co prawda kursy oferowane przez Zespół Szkół KKZ są rozpisane na kilkaset godzin, ale są one oparte o podstawę programową dla zawodu elektronika. Sama zaś podstawa ustalana jest przez MEN. Jednakże to jak szybko zrealizujemy nauczane na kursie zagadnienia i tematy, zależy od tego jak dużo możemy lub chcemy na naukę poświęcać czasu. Taki kurs można realizować w swoim tempie. Dlatego osoby, które mają mało wolnego czasu skończą go po prostu w pół roku, a nie w trzy miesiące. Jednakże nadal jest to o wiele krótszy czas niż 2-letnia szkoła. W szkołach program nauczania jest rozpisany równo na dwa lata. I nie ma możliwości ukończyć jej szybciej czy później. Dlatego właśnie kursy internetowe wygrywają pojedynek na korzystniejszą metodę nauki.

A kwalifikacje zawodowe także będą gwarantowane przez MEN. Jednostki, jak Szkoły KKZ, które mają również wydany certyfikat ISO 9001:2015, także zapewniają wysoką jakość usług. Oprócz samego spełniania norm MEN, warto zwrócić uwagę także na samego organizatora. Kwalifikacje zawodowe zdobyte podczas nauki w jednostce, która podlega pod MEN są wiarygodne dla każdego pracodawcy, czy też dla kolejnych szkół, do których się zapiszemy. Ponadto takie kwalifikacje są także ważne w innych krajach UE.