Technik elektronik zarobki

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/232/technik-elektronik-311408-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-ee03--ee22/src-BlogZarobki

Obecnie w Polsce jest zwiększone zapotrzebowanie na osoby z kwalifikacjami zawodowymi w dziedzinie elektroniki. Dlatego też osoby z takim wykształceniem mogą wręcz przebierać w ofertach pracy, których jest bardzo dużo. A co za tym idzie, także technik elektronik zarobki będzie otrzymywał dobre. Średnia pensja oferowana w tym zawodzie na tę chwilę to 4300 złote miesięcznie. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że osoby z kwalifikacjami zawodowymi w tej dziedzinie są wynagradzane lepiej niż samoucy z doświadczeniem. Ponadto ważne jest, gdzie pracujemy. Nie tylko jaki to rodzaj przedsiębiorstwa, ale też jak duża to firma czy w jakim mieście działa. Warto wiedzieć, że niektóre kwalifikacje zawodowe zdobyte w Polsce są też ważne w innych krajach Unii Europejskiej. Zatem osoby, które chcą pracować za granicą z powodzeniem mogą znaleźć pracę w zawodzie elektronika, a wtedy pensja będzie jeszcze wyższa.

Technik elektronik jest bardzo ogólnym zawodem, a zatem mając takie kwalifikacje zawodowe można pracować na wielu stanowiskach pracy. Bardzo wiele osób aplikuje do zagranicznych firm, które przeniosły swoją produkcję do Polski. Także branża IT poszukuje osób z tym zawodem, ponieważ dostarczanie usług nie jest możliwe bez odpowiednich sprzętów elektronicznych. Które trzeba montować, nadzorować, konserwować, a czasem naprawiać. A tym może zajmować się właśnie elektronik. Jednakże elektronik może także zajmować się projektowaniem urządzeń elektronicznych czy choćby ich układów. Specjaliści w tej dziedzinie mogą też pracować w firmach, które zajmują się sprzedażą urządzeń elektronicznych. Choćby z powodu tak dużego wyboru stanowisk pracy nie można podać widełek zarobków, ponieważ w każdej branży elektronik zarobi inną stawkę.

Jednak każda osoba może w taki sam sposób zdobyć kwalifikacje zawodowe, uprawniające do wykonywania tego zawodu. Można na przykład zapisać się na kurs elektronik do Zespołu Szkół KKZ. Dostępne są tu kursy internetowe w różnych zawodach. Między innymi właśnie kurs dla elektroników z kwalifikacją zawodową Kurs EE.03 i Kurs EE.22 (dawniej E.6), czyli montaż oraz instalowanie układów i urządzeń elektronicznych. Kurs jest całkowicie internetowy, dlatego nie trzeba nawet wychodzić z domu, aby się uczyć. Jak działają kursy online?

Obecnie kursy internetowe także są uznawane za rzetelną metodę nauki i uprawnienia na nich uzyskane są zgodne z Rozporządzeniem MEN. Warto też zawsze zapisać się na kurs do jednostki, która sam też spełnia wymagania Ministra Edukacji Narodowej. Zespół Szkół KKZ takie wymagania spełnia, a ponadto ma także wydany certyfikat ISO 9001:2015, potwierdzający wysokie standardy obowiązujące w tej jednostce.