Technik elektronik kwalifikacje

Technik elektronik kwalifikacje

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/232/technik-elektronik-311408-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-ee03--ee22/src-BlogKwalif

Zdobycie konkretnych i pożądanych na rynku pracy kwalifikacji zawodowych jest bardzo ważne. Im większe zainteresowanie zatrudnieniem ludzi z danej grupy zawodowej, tym tak naprawdę lepsza sytuacja potencjalnych pracowników. A jaki zawód opłaca się mieć obecnie? Wbrew pozorom jest to nadal technik elektronik. Kiedy w Polsce technologia w każdej branży zaczęła grać pierwszą rolę, to zawód elektronika zaczął być pożądany i do dzisiaj tak jest. Ponieważ technologia czy same urządzenia elektroniczne z miesiąca na miesiąc są coraz nowsze i potrzebne są osoby, które wiedzą jak ich używać czy po prostu zainstalować. A od tego jest właśnie elektronik.

Osoby, które wcześniej interesowały się tym zawodem, będąc jeszcze w szkole mogły od razu iść do szkoły zawodowej czy technikum i zdobyć takie kwalifikacje jako pierwszy zawód. Jednak nie oznacza to, że jeśli skończyliśmy już szkołę, to musimy do niej wrócić. Obecnie kwalifikacje zawodowe elektronika może zdobyć praktycznie każda osoba. Wystarczy skorzystać z kwalifikacyjnych kursów zawodowych, które organizuje między innymi Zespół Szkół KKZ. Takie kursy, to kursy internetowe. Oznacza to, że można się na nie zapisać każdego dnia, a po wypełnieniu formalności można przystąpić do nauki. Sama nauka odbywa się indywidualnie za pośrednictwem platformy e-learningowej. Kursant na technika elektronika kwalifikacje może zdobyć w dziedzinie montaż oraz instalowanie układów i urządzeń elektronicznych Kurs EE.03 i  eksploatacja urządzeń elektronicznych Kurs EE.22 (dawniej E.6).

Organizator kursu, czyli Zespół Szkół KKZ spełnia wymagania Ministra Edukacji Narodowej. A także same kursy prowadzone metodą online są akceptowane jako kursy nadające kwalifikacje zawodowe. Można to sprawdzić w Rozporządzeniu MEN. Oprócz tego, Szkoły KKZ posiadają wydany certyfikat ISO 9001:2015, który także jest potwierdzeniem, że jednostka ta organizuje kursy na wysokim poziomie. Warto też wiedzieć, że program kursów, w tym wypadku kursu elektronika jest prowadzony na podstawie tzw. podstawy programowej dla zawodu elektronika.

Zatem czy mając kwalifikacje zdobyte na kursie internetowym można mieć pewność, że dostaniemy pracę w tym zawodzie? Jeśli wybierzemy kurs w Zespole Szkół KKZ, to zdecydowanie tak, ponieważ po jego ukończeniu otrzymamy stosowne zaświadczenie, które będzie uznawane przez wszystkich pracodawców, ponieważ jednostka prowadząca kurs spełnia wymagania MEN. A nie da się ukryć, że w Polsce MEN jest najważniejszą instytucją potwierdzającą jakość szkolenia czy to na kursach, czy po prostu w szkołach stacjonarnych. Po zdobyciu wiedzy na kursie można dalej kontynuować naukę w tym zawodzie i zrobić kolejną specjalizację.