Kurs technik przemysłu mody AU.42 i AU.14 Wrocław

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/308/technik-przemyslu-mody-311941-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au14--au42/src-BlogWrocław

Praca w branży modowej i odzieżowej od lat cieszy się bardzo dużą popularnością. Wpływa na to przede wszystkim fakt, że jest to praca bardzo satysfakcjonująca oraz pozwalająca się wykazać pod względem kreatywności i wyobraźni. Dobrym przykładem z zawodu w tej branży jest na przykład technik przemysłu mody. Praca w tym zawodzie nie jest bardzo obciążająca pod względem fizycznym – w głównej mierze wymaga ona przede wszystkim bardzo dużego zaangażowania, systematyczności, odporności na stres, dużego wyczucia estetycznego i “dobrego smaku” oraz dużej dawki pomysłowości. W pracy na stanowisku technika przemysłu mody doskonale sprawdzą się osoby w różnym wieku, które pasjonują się modą i odzieżą. W zawodzie przydatne jest oczywiście wykształcenie kierunkowe, które można uzyskać w różnych kursach kwalifikacyjnych.

W ostatnim czasie kurs technik przemysłu mody odbył się między innymi na terenie Wrocławia. Niestety ze względu na ograniczoną ilość miejsc, lokalizację i termin szkolenia nie wszyscy mogli skorzystać z możliwości kształcenia. Doskonałą alternatywę dla tego szkolenia przygotował Zespół Szkół KKZ, który w swojej ofercie udostępnił wszystkim zainteresowanym internetowy kwalifikacyjny kurs zawodowy na stanowisko technika przemysłu mody. Nauka w kursie odbywa się poprzez internetową platformę e-learningową do nauki zdalnej, na której umieszczane są wykłady, prezentacje i ćwiczenia niezbędne do przyswojenia wiedzy teoretycznej i praktycznej związanej ze specyfiką zawodu. Kurs realizuje nową podstawę programową i pozwala uzyskać kwalifikacje w zakresie projektowania i wytwarzania wyrobów odzieżowych (kod kwalifikacji Kurs AU.14) oraz organizacji procesów wytwarzania produktów z branży odzieżowej (kod kwalifikacji Kurs AU.42).

Każdy uczestnik przed rozpoczęciem nauki w kursie może wybrać wszystkie kwalifikacje wchodzące w skład kursu lub wybraną, co jest doskonałą możliwością poszerzenia kwalifikacji zawodowych dla osób, które już kiedyś kształciły się w tym kierunku. Kwalifikacyjny kurs zawodowy technik przemysłu mody realizowane przez szkołę KKZ Posiada certyfikat ISO, będący potwierdzeniem wysokiej jakości kształcenia oraz rekomendację Ministerstwa Edukacji Narodowej. Szkoła będąca organizatorem kursu jest wpisana do ewidencji podmiotów oświatowych. Kurs jest doskonałą alternatywą dla szkół zawodowych lub szkół policealnych, ponieważ nauka jest w dużej mierze indywidualna i uzależniona od zaangażowania każdego uczestnika. Dzięki temu kształcenie w internetowym kursie można zakończyć już w trakcie 3-4 miesięcy, a nie tak jak w przypadku typowych szkół stacjonarnych w ciągu 2-3 lat.