Technik Usług Kosmetycznych zarobki

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/199/technik-usług-kosmetycznych-514207-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au61--au62-/src-BlogZarobki

Technik usług kosmetycznych w ostatnim czasie zyskał bardzo dużą popularność. Wytłumaczeniem tego zjawiska może być przede wszystkim fakt że stał się zawodem bardzo opłacalnym pod względem finansowym. Osoba zatrudniona na stanowisku technika usług kosmetycznych może liczyć na zatrudnienie na przykład w wielu profesjonalnych salonach kosmetycznych, a także chociażby w punktach zajmujących się medycyną estetyczną i zabiegami poprawiającymi wygląd. Ze względu na coraz większe zainteresowanie wszelkimi usługami kosmetycznymi, wiele osób z tytułem technika usług kosmetycznych decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej i całkiem dobrze na tym zarabia.

Przeciętnie technik usług kosmetycznych pracując u kogoś w salonie zarabia około 3000/4000 złotych na rękę. Wynagrodzenie w dużej mierze uzależnione jest od kwalifikacji zawodowych i doświadczenia, miejsca pracy i lokalizacji salonu (mniejsze czy większe miasto) oraz jego renomy. Warunki finansowe są więc dość dobre i dlatego też wiele osób decyduję się na wybór właśnie takiej ścieżki zawodowej. Praca technika usług kosmetycznych jest bardzo pasjonująca oraz daje możliwość swobodnego kontaktu z ludźmi i świadczenia dla nich pomocy, co dla wielu osób jest niewątpliwą zaletą.

Aby móc pracować jako technik usług kosmetycznych niezbędne jest posiadanie tytułu zawodowego, który jest potwierdzeniem posiadanych kwalifikacji oraz umiejętności. Tytuł zawodowy można uzyskać zapisując się na kurs technika usług kosmetycznych – liderem wśród organizatorów szkoleń z tego zakresu jest Zespół Szkół KKZ, który od lat zajmuje się tym zagadnieniem. Kurs Technik Usług Kosmetycznych dostępny w ofercie Szkoły KKZ realizowany jest przez internet (online, poprzez panel do e-learningu) i prowadzony jest zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej względem form kształcenia zawodowego. Pozwala on uzyskać kwalifikacje zawodowe według nowej podstawy programowej w zakresie wykonywanie zabiegów kosmetycznych twarzy (Kurs AU.61) oraz wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp (Kurs AU.62). Według oznaczeń zgodnych ze starą podstawą programową były to odpowiednio kwalifikacje Kurs A.61 oraz Kurs A.62.

Kurs technik usług kosmetycznych realizowany przez Zespół Szkół KKZ charakteryzuje się wysoką jakością kształcenia, czego potwierdzeniem są pozytywne recenzje absolwentów kursów, zdobyte nagrody i wyróżnienia dla szkoły, a także certyfikaty ISO. Kształcenie internetowe daje możliwość dopasowania nauki do potrzeb każdego uczestnika szkolenia oraz niewątpliwie wyróżnia kurs na tle innych dostępnych na rynku – dzięki temu można uzyskać kwalifikacje w sposób bardzo łatwy (wyniki uzależnione od wysiłku i nauki własnej), szybki (zdecydowanie krócej niż w przypadku szkoły policealnej) i komfortowy (bez konieczności np. dojazdów).