Kurs Technik Rachunkowości AU.36 i AU.65 (dawniej A.36 i A.65)

Kurs Technik Rachunkowości AU.36 i AU.65

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/196/technik-rachunkowosci-431103-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au36--au65/src-BlogRachunk

Technik rachunkowości to jeden z najbardziej opłacalnych zawodów. Przede wszystkim już same kwalifikacje technika w tej dziedzinie dają możliwość pracy w zawodzie księgowego. Czasem będzie to oferta pracy asystenta do spraw księgowości, a czasem szeregowego księgowego. Ale bez wątpienia pracę można dostać w wielu przedsiębiorstwach, w tym w państwowych oraz w biurach rachunkowych, które specjalizują się w rozliczeniach księgowych. Ponadto sam tytuł technika otwiera drogę do wyższych stopni kariery zawodowej, aż do osiągnięcia najwyższego, czyli dyplomowanego księgowego.

Nie dziwi więc fakt, że dużo młodych ludzi wybiera ten zawód, ale też sporo osób z doświadczeniem zawodowym w ekonomii czy finansach dodatkowo interesuje się zdobyciem tytułu technika rachunkowości. Jak to zrobić? Pozwala na to kurs technik rachunkowości AU.36 i AU.65 (dawniej Kurs A.36 i Kurs A.65). Kończąc kwalifikacyjny kurs zawodowy w dziedzinie technik rachunkowości można uzyskać kwalifikacje zawodowe zarówno Kurs AU.36 – prowadzenie rachunkowości oraz Kurs AU.65 – rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych. Albo po prostu zapisać się na kurs z jednej wybranej kwalifikacji.

Dlaczego akurat kurs? Wiele osób pewnie dziwi możliwość uzyskania tytułu technika po kursie. Ale kursy kwalifikacyjne dostępne są już od kilku lat i tak naprawdę zakres programu pokrywa 80% programu w szkole policealnej, w której zajęcia odbywają się stacjonarnie. Najpopularniejsze są kursy online, ponieważ można je zacząć w dowolnym czasie – nawet w środku roku szkolnego – i uczyć się w swoim tempie. Przy czym szkoły policealne stacjonarne same narzucają terminy rekrutacji, a potem kalendarz zajęć. Dlatego też kurs można ukończyć w zaledwie kilka miesięcy, a w szkołach stacjonarnych taka nauka trwa dwa lata.

Wybierając jednak kurs trzeba szczególną uwagę zwrócić na organizatora. Liderem w organizowaniu kursów kwalifikacyjnych online są Szkoły KKZ. Kursy oferowane przez Zespół Szkół KKZ prowadzone są zgodnie z wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej. A to oznacza, że program kursu jest zgodny z wymaganiami MEN i jest to sprawdzane. Dzięki temu można mieć pewność, że program nauczania jest dobrze dopasowany do kwalifikacji zawodowych jakie można uzyskać. Wysoką jakość usług potwierdza też certyfikat ISO 9001:2015, którym Zespół Szkół KKZ może się pochwalić.

Po ukończeniu kursu w Zespole Szkół KKZ otrzymuje się dokumenty potwierdzające kwalifikacje na drukach MEN. A do tego można zdawać państwowy egzamin przed OKE. Choćby samo dopuszczenie do egzaminu państwowego po takim kursie świadczy o tym, że ma on wysoką wartość merytoryczną i można się na nim nauczyć wszystkiego, co księgowemu będzie potrzebne.