Technik Hotelarstwa kwalifikacje

Technik Hotelarstwa kwalifikacje

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/202/technik-hotelarstwa-422402-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-tg12--tg13/src-BlogKwalif

Technik hotelarstwa jest jednym z zawodów o charakterze usługowym, którego specyfika pracy jest oparta przede wszystkim na kontakcie z klientem bądź większą grupą kontrahentów. Technik hotelarstwa może uzyskać zatrudnienie w różnych miejscach – przede wszystkim są to wszelkie hotele i zakłady hotelarskie, pensjonaty i ośrodki wypoczynkowe, uzdrowiska, zajazdy, schroniska górskie oraz inne miejsca, w których świadczone są między innymi usługi noclegowe.

Obsługa gości i świadczenie innych zawodowych obowiązków wymaga od kandydatów na technika hotelarstwa różnorodnych umiejętności oraz kompetencji. Zaliczają się do nich przede wszystkim wysokie umiejętności komunikacyjne, umiejętność pracy w grupie oraz zarządzania pracą własną, wysoka odporność na stres i trudne wydarzenia, a także (coraz częściej) znajomość języka angielskiego.

Aby móc pracować jako technik hotelarstwa niezbędne jest posiadanie określonych przez ustawę kwalifikacji zawodowych w zakresie planowania i realizacji usług w recepcji oraz w zakresie obsługi gości w obiektach świadczących usługi hotelarskie. Według nowej podstawy programowej są to kwalifikacje oznaczone kodem Kurs TG.12 oraz Kurs TG.13, a dawniej (stara podstawa programowa) Kurs T.11 i Kurs T.12. Kwalifikacje zawodowe na technika hotelarstwa można uzyskać na podstawie zaliczenia kwalifikacyjnego kursu zawodowego, który jest dostępny między innymi w ofercie Zespołu Szkół KKZ.

Kurs charakteryzuje się bardzo wysoką jakością oraz jest prowadzony przez internet, co jest niewątpliwie jego zaletą oraz wyróżnia szkolenie na tle innych. Uczestnictwo w kursie internetowym wybranym z oferty Szkół KKZ nie wymaga kłopotliwych dojazdów do innego miasta oraz pozwala dopasować plan nauki do indywidualnych potrzeb i preferencji każdego z uczestników.

W trakcie kursu realizowana jest podstawa programowa zgodna z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, a każdy temat jest przedstawiony w sposób przejrzysty na wygodnej platformie e-learningowej, która jest udostępniana przez szkołę dla każdego uczestnika kursu. Nauka zdalna w trakcie kursu internetowego jest w pełni efektywna, a zakres omawianych treści jest identyczny jak w przypadku szkoły policealnej czy standardowych kursów stacjonarnych – z tym, że nauka trwa zdecydowanie krócej oraz jest bardziej komfortowa.

Kurs technika hotelarskiego realizowany przez Zespół Szkół KKZ posiada certyfikat ISO, będący potwierdzeniem wysokiej jakości kształcenia. Walory tego i innych kursów dostępnych w ofercie potwierdzają również pozytywne recenzje zadowolonych absolwentów kursów, którzy mieli już okazję skorzystać z szerokiej oferty szkoleń dostępnych na stronie podmiotu.