Technik Teleinformatyk kwalifikacje

Technik Teleinformatyk kwalifikacje

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/209/technik-teleinformatyk-351103-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-ee10-ee11/src-BlogKwalif

Na wydziale elektroniki każdej politechniki w naszym kraju teleinformatyk może w przyszłości zostać cenionym specjalistą. Ważne w tym przypadku jest także ciągłe dokształcanie i podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych poprzez aktywne uczestnictwo we wszelkiego rodzaju kursach, szkoleniach czy studiach podyplomowych. Polski rynek pracy dla techników teleinformatyki stoi otworem. Wolne etaty istnieją, jest ich aż nadto, co stanowi główną bolączkę wielu zarządców przedsiębiorstw.

W związku z tym zapotrzebowaniem swoją pomoc zaoferowali specjaliści działający w ramach jednostek oświatowych o nazwie Zespół Szkół KKZ. To instytucja, która jest w naszym kraju bardzo dobrze znana. Wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie oraz renomę postanowiono stworzyć nowego rodzaju metodę nauczania. Innowacyjnym sposobem na zasilenie rynku pracy w świetnie wyszkolonych techników teleinformatyki jest e-learningowe szkolenie. Teraz do zdobycia nowego zawodu wystarczy własny komputer, który musi być podłączony do sieci internetowej. Spełniając te warunki można bezpośrednio ze swojego domu rozpocząć naukę o dowolnym czasie, w każdy dzień tygodnia. To bardzo pomocne rozwiązanie dla osób, które od zawsze narzekały na brak wolnego czasu do rozwijania się. Przy natłoku zajęć i obowiązków jest to zrozumiałe, jednak mając taką możliwość jaką oferuje Zespół Szkół KKZ nie będzie już możliwości wymówek!

Warto zaznaczyć, że w tym przypadku kursant nie ma do czynienia z przedsiębiorstwem, a jednostkami oświatowymi, które działają na tych samych prawach, co szkoły publiczne. Świadczone przez nie usługi są oznaczone certyfikatami jakości ISO. Poza tym wszelkie działania są w pełni poparte przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W takiej sytuacji nie ma zupełnie obaw, że szkolenie nie jest integralną częścią polskiego systemu edukacji.

Brak perspektywy wyjazdów na szkolenia to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale przede wszystkim czasu, który obecnie jest bardzo cenny. Mając perspektywę nauki w swoim domu wydaje się, że prędzej czy później niedostatek techników teleinformatyki na polskim rynku pracy przejdzie do historii. Kwalifikacje zdobyte metodą e-learningową są już teraz cenione w takim samym stopniu, co nauka w ośrodkach stacjonarnych. Nie ma najmniejszego powodu, aby dłużej się wahać. We własnych czterech ścianach każdy jest w stanie zmienić coś w swoim życiu zawodowym. I jedną z tych rzeczy może być ukończenie kursu EE.10 (Montaż, uruchamianie oraz utrzymanie urządzeń i sieci teleinformatycznych) i kursu EE.11 (Administrowanie sieciowymi systemami operacyjnymi i sieciami komputerowymi).