Cieśla zarobki

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/276/ciesla-711501-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-bd11/src-BlogZarobki

Zawód cieśli oscyluje pod względem zarobków wokół średniej krajowej. Wszystko zależy od podjęcia etatu w danej lokalizacji. Im większe miasto, tym więcej zleceń, szansa na większe zarobki. Ta specjalizacja związana ściśle jest z obróbką drewna. Cieśli nie należy mylić z meblarzem czy stolarzem. To praca w budownictwo i do głównych zadań takiej osoby należy wykonywanie konstrukcji drewnianych do szalunków i stemplowań, a także konstrukcji wieńcowych, więźby dachowej, okien czy też drzwi. W swojej pracy wykorzystuje wiele materiałów łączących, jak gwoździe, sworznie, śruby oraz klamry. Doskonałe opanowanie sposobów łączenia drewna poprzez pasowanie, zbijanie, przykręcanie to najistotniejsza umiejętność w tym zawodzie. Niestety tego typu specjalistów brakuje na polskim rynku pracy.

Pewne rozwiązanie jeszcze kilka miesięcy temu zaproponował Zespół Szkół KKZ. Ta jednostka oświatowa, której podmioty działają na tych samych zasadach co szkoły publiczne powołała specjalny zespół, który miał znaleźć wyjście z tego impasu. Udało się, w ciągu kilku tygodni dyskusji, przeprowadzanych paneli powstał innowacyjny pomysł, który ma za zadanie uzdrowić rynek. Mianowicie chodzi o internetowy kurs cieśli (Kurs BD.11). To rozwiązanie nowe na polskim rynku, które do działania wymaga od kursanta posiadania komputera ze stałym dostępem do Internetu. W ten sposób możliwe jest uruchomienie platformy edukacyjnej, która zawiera wszelkie niezbędne materiały pozwalające na legalne uzyskanie uprawnień do wykonywania zawodu cieśli. Każdy z kursantów ma nieograniczony czas, aby zapoznać się z informacjami, nabyć doświadczenia, a także opanować wiedzę teoretyczną oraz praktyczną. Tutaj nie mamy do czynienia z deadline, harmonogram w żadnej postaci nie obowiązuje trybu edukacyjnego. Kursant sam dostosowuje do swojego rytmu opanowywanie kolejnych bloków tematycznych. Po zapoznaniu się z nimi wszystkimi może podejść do egzaminu końcowego i uzyskać, wydrukowany na tych samych szablonach co w przypadku zajęć odbywających się stacjonarnie – certyfikat poświadczający posiadanie kwalifikacje.

Tak właśnie to działa, Zespół Szkół KKZ dopracował tę innowacyjną formułę w każdym szczególe. O każdej porze dnia i nocy kandydat na stanowisko cieśli może zasiąść do nauki, nie musi przerywać swoich codziennych obowiązków lub rezygnować z przyjemności. W tym samym czasie może realizować praktyki zawodowe, co sprawia, że internetowy kurs cieśli można ukończyć nie w dwa lata, jak to jest w przypadku szkół zawodowych, a w przeciągu kilku miesięcy. Pracodawcy już nie mogą się doczekać nowych, chętnych do pracy Polaków, którzy staną się wybitnymi cieślami.