Kurs cieśla BD.11 Wrocław

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/276/ciesla-711501-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-bd11/src-BlogWrocław

Sposób w jaki łączone jest drewno to główny fach każdego cieśli. Ta praca wymaga jednak dużej precyzji. Do najtrudniejszych jej elementów należy wykonywanie skomplikowanych konstrukcji drewnianych stropów, które mają kształt kopuły czy też łuków. Dlaczego? W tych przypadkach konieczne jest umiejętne wyginanie drewna. Współcześnie cieśla musi też posiadać dużą wiedzę na temat różnych systemów szalunkowych, w takich, gdzie wykorzystuje się przeróżne materiały, jak np. metal. Ponadto cieśla musi nabrać wiedzy na temat odczytywanie rysunków technicznych. Musi to robić w sposób bezbłędny, a poza tym powinien opanować właściwości i wady różnych gatunków drewna. W ten sposób będzie w stanie określić ich przydatność do wykonywania różnorodnych konstrukcji.

To jak wygląda praca cieśli doskonale pokazuje, że ten zawód jest wciąż niebywale potrzebny. Zdaje sobie z tego sprawę także instytucja oświatowa jaką jest Zespół Szkół KKZ. Wszystkie podmioty tego organu działają na zasadach szkół publicznych i cieszą się dużym poparciem przez władze Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zważywszy na duże zapotrzebowanie na rynku pracy na nowych i dobrze wykształconych cieśli, Szkoły KKZ ruszyły z programem internetowego kursu cieśli. Nauka przez Internet? Dlaczego nie! Zakres tematyczny materiałów w pełni pokrywa się z kwalifikacjami oznaczonymi symbolem Kurs BD.11. To proste, wystarczy włączyć komputer, który jest podłączony do Internetu i opłacić abonament, który pozwala na dostęp do specjalnej platformy edukacyjnej. To ona dostępna przez całą dobę pozwala na komfortowe przygotowywanie się do wykonywania zawodu cieśli. Online szkolenie to innowacyjna forma edukacji, która wyeliminowuje problem dysponowania wolnym czasem przez wiele osób, które dotychczas pochłonęły codzienne obowiązki. To także szansa dla osób, które już posiadają kwalifikacje cieśli, ale chcą odświeżyć sobie nowinki techniczne, które aktualnie stosuje się w tym zawodzie.

Nie ma co ukrywać, Zespół Szkół KKZ, który tę usługę wykonuje z najwyższą dbałością, gdyż internetowe szkolenie cieśli zostało oznaczone certyfikatem ISO, stanęło na wysokości zadania. Zmienia to wiele rzeczy, po pierwsze nie wymaga się od kursantów przestrzegania harmonogramu zajęć, a dla samego kandydata to ograniczenie kosztów związanych z dojazdem, wykupieniem posiłków czy rezerwacji pokoju hotelowego. To także możliwość realizacja praktyk zawodowych w tym samym czasie. Nie trzeba przerywać dotychczasowych zajęć na rzecz uzyskania tytułu zawodowego cieśli. Ta wiadomość z pewnością ucieszy pracodawców, którzy już zacierają ręce, aby uzyskać możliwość zatrudnienia nowych i zdolnych osób. Wszystkie osoby, które nie zdołały zapisać się na kurs stacjonarny we Wrocławiu kilka tygodni temu, także może odetchnąć z ulgą i wykorzystać ten tryb edukacji przez Internet.